Styx: Shards of Darkness

Styx: Shards of Darkness

7,2
25 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9
PS4 7.3
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cyanide
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
19.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.2017
Europa:
14.03.2017
Polska:
14.03.2017
Producent:
Cyanide
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
19.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.2017
Europa:
14.03.2017
Polska:
14.03.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Styx: Shards of Darkness (PS4)
8.0
Recenzja: Styx: Shards of Darkness (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Styx: Shards of Darkness - opis gry

Styx: Shards of Darkness to gra action-adventure (z naciskiem na skradanie) wyprodukowana przez francuskie studio Cyanide i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Shards of Darkness to sequel Styx: Master of Shadows.

Akcja Shards of Darkness rozgrywa się dwadzieścia lat po wydarzeniach z prequela, w którym goblin Styx, tutejszy główny bohater, doprowadził do zniszczenia wieży Akenash, krzyżując plany największym wrogom swoich pobratymców, czyli ludziom i elfom. Od tamtej pory bohater rezyduje w mieście złodziei - Thoben. Status legendy oraz wysoka inteligencja sprawiają, że na brak ofert pracy nie może narzekać, ale przed rysuje się o wiele poważniejsze wyzwanie. W Körangar, siedzibie mrocznych elfów, ma dojść do spotkania gospodarzy z krasnoludami, owocem czego może być sojusz zagrażający dalszej egzystencji goblinów i orków. Chcąc nie chcąc, Styx musi zinfiltrować rzeczoną fortecę, odkryć tajemnice wrogich ras i po raz kolejny uratować swoich ziomków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Shards of Darkness, tak jak pierwowzór, to klasyczna, oldschoolowa skradanka, wymagająca ostrożności, skupienia i cierpliwego podejścia. Nasz podopieczny relatywnie dobrze radzi sobie z jednym, dwoma przeciwnikami, ale większa ich liczba może już napsuć krwi, dlatego podczas zmagań należy robić użytek z rozmaitych umiejętności Styxa: gaszenia pochodni, by schować się w cieniu, rzucania sztyletami w oponentów, odciągania uwagi strażników miotanymi przedmiotami, zrzucania nieprzyjaciół z krawędzi, ciche zabójstwa, chowanie się w beczkach i koszach, ukrywanie ciał denatów czy zatruwanie dzbanów z wodą. Zdolności głównego bohatera są podzielone na kilka gałęzi w drzewku rozwoju postaci. Oprócz tego na uwagę zasługuje również crafting pozwalający na tworzenie wielu użytecznych przedmiotów.

Względem pierwszej części, warto dodać, zyskało zróżnicowanie miejscówek. Teraz nie biegamy już po jednej dużej lokacji, ale odwiedzamy takie miejsca, jak podziemne miasto, wioski, kopalnie, ogromne fortece czy statek powietrzny.

Inne novum multiplayer dla dwóch osób pod postacią kooperacji.

Wideo - Styx: Shards of Darkness

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper