Strikers 1945 II

Strikers 1945 II

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PSone -
SAT -
ARC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psikyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1997
Producent:
Psikyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1997

Strikers 1945 II - opis gry

Strikers 1945 II to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana przez japońskie studio Psikyo. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach w 1997 roku, po czym trafiał też na inne platformy: PlayStation, Saturn, Nintendo Switch i PC (dwie ostatnie to remastery).

Produkcja Psikyo nie stawia dużego nacisku na fabułę, choć gra posiada pretekstową narrację. Akcja Strikers 1945 II rozgrywa się zaraz po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej, gdzie tajna organizacja o nazwie CANY postanowiła wskrzesić militaryzm po niesatysfakcjonujących dla niej ustaleniach poczdamskich. Siły CANY zostają pokonane, lecz wkrótce na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie - frakcja FGR, która wykrada plany tajnej broni, co czyni z niej liczącego się przeciwnika.

Rozgrywka nie uległa zmianie względem pierwowzoru. Na przejście czeka tu osiem plansz, przy czym zaznaczyć warto, że pierwsze cztery przechodzimy w kolejności losowej (zaś ostatnie cztery zawsze w tej samej). Do wyboru jest sześć samolotów inspirowanych tymi z epoki (tj. z lat 40. XX wieku). Do dyspozycji mamy dwa, a w zasadzie trzy rodzaje ataków: zwykły, którego siłę można dodatkowo zwiększyć poprzez naładowanie (im dłużej przytrzymamy przycisk, tym większa będzie siła), oraz bomby oczyszczające cały ekran z nieprzyjaciół.

Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie niekiedy dopałki w postaci ikonki z literą “P”, które zwiększają nasz potencjał bojowy. W ten sam sposób pozyskujemy też sztabki złota dostarczające punktów. Jeśli uzbieramy ich wystarczająco dużo, otrzymamy bonusowe życie (standardowo rozpoczynamy z trzema). 

Gra posiada multiplayer dla dwóch osób (kooperacja) oraz sieciowe rankingi. Zremasterowana wersja oferuje ponadto nowy tryb Score Attack. 

Wideo - Strikers 1945 II

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych