Gunbird

Gunbird

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psikyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
07.12.2017
Producent:
Psikyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
07.12.2017

Gunbird - opis gry

Gunbird to scrollowana strzelanina (shmup) wyprodukowana przez studio Psikyo i wydana przez Zerodiv. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch i komputerach (jako Mobile Light Force). Był to remaster gry, która pierwotnie ukazała się w latach 90. na automatach, PlayStation i Saturnie.

W Gunbird, podobnie jak w wielu innych shmupach, fabuła nie odgrywa specjalnie istotnej funkcji (z Mobile Light Force została ona nawet całkowicie wyrugowana). Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, w którym klasyczne fantasy miesza się ze steampunkiem. Do wyboru mamy pięć postaci, a ich zadaniem jest znalezienie fragmentów magicznego lustra, które dostarczone dżinowi pozwoli spełnić dowolne życzenie bohatera/bohaterki. Łącznie na przejście czeka siedem plansz.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Gunbird nie odstaje szczególnie od podobnych konkurencyjnych tytułów. Podczas zmagań korzystamy z dwóch przycisków odpowiedzialnych za ataki. Pierwszy pozwala korzystać z podstawowej broni, drugi ‘naładować’ potężniejszy atak. Każda z postaci, warto dodać, posiada własny oręż. Niektóre bronie mogą strzelać w linii prostej, w przypadku innych pociski mogą być bardziej rozproszone. Po drodze zbieramy także dopałki, które mogą zwiększyć siłę rażenia naszych broni lub dostarczyć bomb oczyszczających ekran ze wszystkich przeciwników, co przydaje się zwłaszcza w najbardziej gorących sytuacjach.

W grze dostępne są różne ustawienia pozwalające modyfikować poziom trudności. Oprócz siedmiu trybów zadecydować możemy też o liczbie żyć i kontynuacji.

Remaster nie wprowadza za wiele nowego, choć na uwagę zasługuje opcja umożliwiająca nagrywanie klipów.

Gunbird posiada tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja).

Wideo - Gunbird

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper