Sol Divide

Sol Divide

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS2 -
PSone -
SAT -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psikyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.07.1998
Producent:
Psikyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.07.1998

Sol Divide - opis gry

Sol Divide to scrollowana strzelanina z pewnymi elementami RPG wyprodukowana przez japońskie studio Psikyo. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation, Sega Saturn, PlayStation 2, Nintendo Switch oraz na komputerach

Fabuła - Sol Divide

W odróżnieniu od wielu innych scrollowanych strzelanin (tzn. shmupów) akcja Sol Divide rozgrywa się w krainie fantasy, a nie w świecie dalekiej przyszłości. Fabuła kręci się wokół niejakiego cesarza Iftera. Uzbrojony w tytułowy miecz i przemieniony w demona próbuje on zdobyć kontrolę nad światem. Na drodze staje mu trójka bohaterów: skrzydlaty Kashon, książę Neraphai, Vorg, mroczny rycerz z Silverny, oraz czarodziejka Tyora.

Rozgrywka - Sol Divide

Standardowo podczas zmagań korzystamy z trzech przycisków: jeden pozwala wystrzeliwać pociski, drugi korzystać z broni białej (istnieje także możliwość wyprowadzania combosów; każda postać ma swój), trzeci zaś przełączać się pomiędzy zaklęciami. Z magii korzystamy natomiast po naciśnięciu obu przycisków odpowiedzialnych za ataki. Zaklęć jest w sumie jedenaście. Niektóre są unikatowe dla konkretnej postaci, inne bazują na żywiołach itd.

Sol Divide oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to chociażby nieliniowy tryb fabularny, w którym mamy możliwość wyboru, jakie poziomy ogrywać (wyieramy je na mapie świata), ale przede wszystkim na uwagę zasługuje Original Mode, w którym na przejście czeka siedemnaście pięter dungeona. Pozwala nam on dobierać ekwipunek dla postaci i gromadzić doświadczenie pozwalające rozwijać zdolności podopiecznych. W razie wpadki zmagania musimy rozpoczynać od początku, choć zachowujemy swój dotychczasowy level, co ułatwia sprawę przy kolejnych podejściach.

Nowością w wersji na PC i Nintendo Switch jest tryb Score Attack i sieciowe rankingi. 

Wideo - Sol Divide

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper