Chromehounds

Chromehounds

5,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

X360 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
29.06.2006
Europa:
07.07.2006
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
29.06.2006
Europa:
07.07.2006

Chromehounds - opis gry

Chromehounds to gra akcji (określana także jako 'symulator mecha') wyprodukowana przez japońskie studio From Software i wydana przez Segę na Xboxa 360. Tytuł nie miał związku z serią Armored Core, która opiera się na bardzo podobnych motywach.

Wydarzenia ukazane w Chromehounds toczą się w alternatywnej rzeczywistości, a punktem wyjścia dla naszych zmagań jest fikcyjna sytuacja geopolityczna na terytoriach poradzieckich. Otóż napięcia między państwami Morskoj, Tarakia i Sal Kar doprowadzają ostatecznie do wybuchu wojny, w której na szali położona jest nie tylko suwerenność walczących stron, ale także przyszłość regionu Neroimus leżącego w pobliżu Morza Czarnego. Fabularnie gra podzielona jest na dwie części - w singlu śledzimy wydarzenia jeszcze sprzed wybuchu konfliktu, natomiast w sieciowym multiplayerze bierzemy w nim udział.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W trakcie rozgrywki zasiądziemy za sterami sześciu rodzajów mechów (zwanych tutaj “hounds”). Każdy ma jakieś unikalne dla siebie właściwości i specjalne funkcje. Są to Scout (najszybszy rodzaj mecha), Defender (wolny ale sprawdzający się jako ostatnia linia oporu przed bazą), Soldier (najbardziej zbalansowany typ), Sniper (snajper), Heavy Gunner (potężna siła rażenia przy niewielkiej szybkości) i Commander (umożliwia komunikację między członkami oddziału i jako jedyny posiada dostęp do mapy z zaznaczonymi na niej pozycjami nieprzyjaciela).

 

Do wyboru mamy dwie możliwości - albo wybieramy gotową maszynę, albo sami tworzymy własnego mecha od podstaw. Wykorzystać możemy rozmaite części, np. generatory, pancerze i bronie. To, jakie i ile części wyekwipujemy zależy od klasy posiadanego pojazdu (co warto dodać, w trakcie walk mogą one ulec zniszczeniu, co wpływa potem na sposób działania robota).

 

Multiplayer umożliwia rozgrywanie bitew maksymalnie dwunastu osobom. Gracze opowiadają się po jednej ze stron sporu, a następnie próbują zdobyć kontrolę nad regionem. Poza walką można też wpłynąć na pomyślność kraju innymi działaniami - wybierając reprezentantów lub ofiarowując (wirtualną) kasę.

Wideo - Chromehounds

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper