SteamWorld Dig

SteamWorld Dig

7,2
89 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.9
XONE 8.3
PC 8.0
Wii U 6.0
PS Vita 7.3
3DS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Image & Form
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
07.08.2013
Europa:
07.08.2013
Producent:
Image & Form
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
07.08.2013
Europa:
07.08.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: SteamWorld Dig (PS4)
8.5
Recenzja: SteamWorld Dig (PS4)
PS4

SteamWorld Dig - opis gry

SteamWorld Dig to gra zręcznościowa wydana na Wii U, 3DS-a, XOne, PS4 i PS Vita w cyfrowej dystrybucji. Produkcja osadzona jest w steampunkowych realiach Dzikiego Zachodu, gdzie ludzkość została wyparta przez człekokształtne roboty. W takich warunkach przejmujemy kontrolę nad blaszanym kowbojem i rozpoczynamy kopanie w ziemi.

Na początku do naszej dyspozycji jest jedynie kilof i płomień pochodni oświetlający nam drogę przez ograniczony czas. Wykorzystujemy je do drążenia tuneli w podziemiach w poszukiwaniu drogocennych minerałów jak złoto, srebro czy kwarc, które skupują od nas handlarze w miasteczku. Sukcesywna sprzedaż podnosi poziom wtajemniczenia, a wraz z nim sklepy oferują dostęp do nowych gadżetów, np. dynamitu, drabiny czy teleportera, przenoszącego nas błyskawicznie na powierzchnię. Za zdobytą mamonę możemy również kupić narzędzia ułatwiające pracę, np. bardziej pojemny plecak, czy też wyposażyć się w protezę ręki z wiertłem, która umożliwi wiercenie przez kamienne ściany, przy których nawet kilof wymięka. Kopiemy, gromadzimy świecidełka, sprzedajemy - i tak w kółko.
 
Aby jednak nie znudzić się konwencją, deweloper co rusz wrzuca do zabawy nowe elementy. Im niżej schodzimy, tym na bardziej kosztowny kruszec możemy liczyć. Głębiej jest także bardziej niebezpiecznie - kryją się tam potwory, trujące gazy czy kolce. Okazjonalnie możemy też natrafić na ukryte kopalnie, a w nich w ramach nagrody czekają nowe zdolności jak np. podwójny skok, szybszy bieg czy nawet detektor metali, zdradzający na mapie lokalizację poszukiwanych kosztowności. "Metroidowy" styl rozgrywki jednak zbyt prędko się kończy - całą grę można zaliczyć bez większych problemów w 3-4 godziny. W przypadku zgonu gubimy ekwipunek i odradzamy się w mieście, bez żadnych innych konsekwencji. Jedyną karą jest zatem pokonanie raz jeszcze tej samej drogi.

Wideo - SteamWorld Dig

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper