Song of the Deep

Song of the Deep

6,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
PC 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
12.07.2016
Europa:
12.07.2016
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
12.07.2016
Europa:
12.07.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Song of the Deep (PS4)
5.5
Recenzja: Song of the Deep (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Song of the Deep - opis gry

Song of the Deep to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Insomnia i wydana przez GameTrust Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One tylko w cyfrowej dystrybucji.

Song of the Deep opowiada historię 12-letniej dziewczynki o imieniu Merryn. Merryn fascynują opowieści jej ojca, rybaka, które ten opowiada jej przed zaśnięciem. Pewnego dnia, gdy ojciec znika, ma ona ponurą wizję, że został uwięziony gdzieś w odmętach morza. By ruszyć mu z odsieczą, bohaterka konstruuje małą łódź podwodną. Rychło się też okazuje, że fantastyczne opowieści, jakie miała okazję zasłyszeć, są jak najbardziej prawdziwe.

Pod względem rozgrywki gra przypomina klasyczne odsłony serii Metroid. Produkcja Insomniac jest dwuwymiarowa, w związku z czym poruszamy się albo w prawo albo w lewo, ale świat do pewnego stopnia jest otwarty nagradzając nasze węszenie po morskich głębinach. Znaleźć możemy rozmaite rzeczy. Część z nich pozwala np. zmodyfikować pojazd. Mogą to być rakiety (służące nie tylko do walki, ale też do niszczenia barier uniemożliwiających dalszy progres), światła ułatwiające eksplorację miejsc spowitych ciemnościami czy sonar wykrywający normalnie niedostępne pomieszczenia. Podstawowym narzędziem na wyposażeniu łodzi są jednak kleszcze (można nimi atakować, jak i chwytać dające się przenosić obiekty).

Solą rozgrywki jest oczywiście eksploracja, ale od czasu do czasu mamy też do czynienia z innymi atrakcjami. Na uwagę zasługują zwłaszcza starcia z bossami oraz łamigłówki. Przeważnie są one dość proste (jak przełączanie dźwigni celem otworzenia wrót), ale na dalszym etapie stopień trudności wzrasta, wymagając od nas większego skupienia.

Wideo - Song of the Deep

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper