Staxel

Staxel

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Plukit
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.04.2019
Europa:
11.04.2019
Producent:
Plukit
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.04.2019
Europa:
11.04.2019

Staxel - opis gry

Staxel to tzw. symulator życia. Za produkcję odpowiadało studio Plukit, a za wydanie Humble Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Rozgrywka - Staxel

Pod względem rozgrywki produkcja Plukit stanowi połączenie Minecrafta z serią Harvest Moon/Story of Seasons. Naszym zadaniem jest przywrócić świetność farmie jako nowy mieszkaniec kwitnącej wioski zamieszkanej przez wiele barwnych, sympatycznych postaci gotowych pomóc w potrzebie (albo potrzebujących pomocy).

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a nawiązaniem do wspomnianego Minecrafta jest voxelowa oprawa graficzna i stylistyka. W Staxel czeka na nas wiele aktywności. Po pierwsze, zarządzanie farmą. Zdobyte nasionka możemy zasiać na naszym poletku, po czym zebrać plony (uprzednio oczywiście dbając o rośliny i ich prawidłowy rozwój); gra pozwala także hodować zwierzęta. Dobrze prosperująca farma stanowi źródełko przychodu, pieniądze zaś przydają się w innych sytuacjach.

Po drugie, rozbudowa wioski. Zamieszkujący świat NPC mogą nam zlecać rozmaite wytyczne głównie sprowadzające się do konstruowania/budowania różnorakich obiektów, np. domów. W odróżnieniu od wielu innych podobnych tytułów Staxel daje większe możliwości wpływania na otoczenie i oddaje do naszej dyspozycji mnogość materiałów potrzebnych do realizowania zleceń. Część zdobywamy w trakcie eksploracji, część można kupić lub znaleźć na targu, gdzie oferta zmienia się każdego dnia.

Jedną z głównych tutejszych atrakcji jest także multiplayer. Według twórców gra została zaprojektowana z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Grać mogą razem cztery osoby jednocześnie. 

Wideo - Staxel

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper