Starhawk

Starhawk

6,9
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LightBox Int. / Sony Santa Monica
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
08.05.2012
Europa:
09.05.2012
Polska:
09.05.2012
Producent:
LightBox Int. / Sony Santa Monica
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
08.05.2012
Europa:
09.05.2012
Polska:
09.05.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Starhawk (PS3)
9.0
Recenzja: Starhawk (PS3)

Starhawk - opis gry

Starhawk jest sieciową strzelaniną z widokiem TPP wyprodukowaną przez studio LightBox Interactive i wydaną przez Sony w maju 2012 roku na konsolę PlayStation 3. Starhawk jest następcą wydanego prawie pięć lat wcześniej Warhawk.

Fabuła Starhawk skupia się na postaci Emmeta Graves’a - górnika, poszukującego na plantach złóż energii szczelinowej - surowca i czegoś równie cennego, co dla nas ropa. Surowiec ten oddziałuje  na osoby, znajdujące się w jego pobliżu, zamieniając ich w mutanty. Historia skupiająca się na walce Emmeta z tubylcami jest jednak tylko pretekstem do przechodzenia między kolejnymi poziomami. Tryb dla pojedynczego gracza pełni tak naprawdę funkcję samouczka, pokazujący poziom po poziomie kolejne możliwości, jakie stoją przed graczem, a także różne taktyki, które można stosować. Poza jeżdżeniem, lataniem, bieganiem i strzelaniem z przeróżnych broni, gracz uczy się mechaniki gry i tego, co w niej najważniejsze - budowania.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Starhawk jest w warstwie gameplayu połączeniem shootera z RTS-em. Jednak w przeciwieństwie do gier tego gatunku, gracz nie buduje koszar, nie musi też zdobywać kilku różnych surowców, wymaganych do budowy budynków. Nie zbiera również armii, żeby pokonać przeciwnika, gdyż deweloper postanowił maksymalnie zdynamizować gameplay. Plansze w produkcji LightBox Interactive są na tyle duże, że gracz ma możliwość zbudowania kilku baz, coraz bardziej zbliżając się do przeciwnika. Można próbować ostrzeliwać go z powietrza lub bronić się przy użyciu dział. Dzięki temu, w trybie multiplayer gracz czuje się jak na prawdziwym polu bitwy. Nie jako zwykłe mięso armatnie, ale taktyk, który odpowiednią budową bazy i jej obroną przyczynia się do zwycięstwa swojej drużyny.

 

Grafika w Starhawk jest schludna i przejrzysta, a przyjemna kolorystyka oraz design świata gry to najmocniejsze strony oprawy w grze LightBox. Kampanii dla samotnego gracza oraz zmaganiom sieciowym towarzyszy klimatyczna muzyka skomponowana przez Christophera Lennertza

Wideo - Starhawk

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper