Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

8,3
75 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
NS 5.5
PC 8.5
XBOX 8.0
GC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
26.03.2002
Europa:
26.03.2002
Polska:
12.04.2002
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
26.03.2002
Europa:
26.03.2002
Polska:
12.04.2002

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast - opis gry

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast to gra akcji wyprodukowana przez studio Raven Software i wydana przez LucasArts. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, Xboxie i GameCube’ie, a po latach jego zremasterowana wersja trafiła też na inne sprzęty: PS4 i Nintendo Switch. 

Jedi Outcast to kontynuacja Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II (a konkretnie wydanego doń rozszerzenia Mysteries of the Sith), a akcja rozgrywa się osiem lat po wydarzeniach przedstawionych w “Powrocie Jedi”. Głównym bohaterem ponownie jest tutaj Kyle Katarn, były Jedi, który przerywa swoje związki Mocą po tym, jak o mało nie przeszedł na jej ciemną stronę. Na początku gry Katarn jest najemnikiem pracującym dla Nowej Republiki. Pewnego razu trafia on wraz Janem Orsem na planetę Kejim, gdzie znajdują tajny ośrodek badawczy zajmujący się badaniem kryształów używanych przy mieczach świetlnych. Ta misja staje się niespodziewanie początkiem większej intrygi.

Produkcja Raven Software to gra akcji, w której akcję śledzić możemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Do dyspozycji mamy najróżniejsze rodzaje uzbrojenia, w tym umiejętności bazujące na Mocy (ich użycie reguluje specjalny wskaźnik; są one dostępne dopiero po pewnym czasie) oraz miecze świetlne. Zwłaszcza nacisk na walkę tymi ostatnimi jest tu dość mocny. Dzierżąc lightsabera, mamy możliwość zmiany postawy, co wpływa np. na to, jakie combosy będziemy mieć do dyspozycji. Przydają się one też np. do odbijania pocisków wystrzeliwanych przez nieprzyjaciół.

Oprócz trybu fabularnego gra posiada też multiplayer. Twórcy zaimplementowali sześć wariantów zabawy zaprojektowanych z myślą o rozgrywce wieloosobowej, jak Free for All, Team Deathmatch czy Capture the Flag. Grać można także z botami. Na Xboxie i GameCube’ie rywalizować mogły jednocześnie dwie osoby. 

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper