Spirit of the North

Spirit of the North

6,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 4.5
NS 7.5
PC -
PS5 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infuse Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
01.11.2019
Europa:
01.11.2019
Producent:
Infuse Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
01.11.2019
Europa:
01.11.2019

Spirit of the North - opis gry

Spirit of the North to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne Infuse Studio. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation 4, a później trafił też na inne sprzęty - PC, Switch, PS5.

Spirit of the North pozwala nam przejąć kontrolę nad lisem, który przemierza krainę inspirowaną krajobrazami Islandii. W zmaganiach tych towarzyszy nam tytułowy duch północy. Nasze zadanie polega na pozbyciu się zarazy, która rozniosła się po świecie gry powodując upadek upadek cywilizacji i wyginięcie ludzi. Podczas przygody musimy także poznać prawdę, skąd się ona wzięła. Styl narracji jest przy tym minimalistyczny. Nie ma tu filmowych cutscenek, kwestii wypowiadanych przez aktorów, a nawet tekstu.

Pod względem rozgrywki produkcja Insfuse Studio przypomina gry action-adventure w rodzaju np. The Legend of Zelda. Nasz podopieczny, czyli wspomniany lis, eksploruje tutaj zdewastowany świat próbując zrealizować zadanie, jakie zostało mu powierzone. Niekiedy podróż zostaje urozmaicona sekcja zręcznościowymi lub łamigłówkami (choć nie są one szczególnie skomplikowane). Jeśli chodzi o te drugie, istotną rolę odgrywa niebieska energia, którą pozyskujemy z kwiatów o takim samym kolorze. Dzięki niej jesteśmy w stanie korzystać ze specjalnych zdolności, np. szczekania umożliwiającego odgonienie zarazy blokującej przejście i kontynuowanie przygody. Wraz z postępami odblokowujemy nowe zdolności. Poza tym w Spirit of the North nie ma walki.

Gra nie jest długa i można ją ukończyć w mniej więcej cztery godziny. Żywotność rozgrywki wydłuża odnajdywanie znajdziek, w tym wypadku magicznych lasek martwych szamanów, które musimy następnie dostarczyć w miejsca, gdzie spoczywają ich dawni właściciele. 

Wideo - Spirit of the North

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper