Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS3 8.6
X360 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rocksteady Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Skradanka
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2009
Europa:
28.08.2009
Polska:
28.08.2009
Producent:
Rocksteady Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Skradanka
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2009
Europa:
28.08.2009
Polska:
28.08.2009

Batman: Arkham Asylum - opis gry

Batman: Arkham Asylum to przygodowa gra akcji stworzona przez brytyjskiego dewelopera Rocksteady Studios. Batman zadebiutował pod koniec sierpnia 2009 na PS3, X360 i PC, stając się największym zaskoczeniem roku, gdyż bohater stworzony przez Boba Kane’a nie miał jak dotąd szczęścia do gier wideo.

Akcja Arkham Asylum zaczyna się w pewną ulewną noc, kiedy Batman łapie Jokera i przewozi go do szpitala psychiatrycznego Arkham Asylum. Człowiek-nietoperz nie zdaje sobie jednak sprawy, że wszystko przebiega zgodnie z planem szalonego klauna. Joker z pomocą Harley Quinn przejmuje kontrolę nad całą wyspą, na której ulokowany jest szpital, zamykając w niej także Batmana. Bruce Wayne ma niewiele czasu, żeby opanować sytuację w Arkham i powstrzymać swojego odwiecznego wroga przed otruciem Gotham City.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Batmanie dzieli się na trzy zasadnicze części: walkę, cichą eliminację przeciwników oraz eksplorację wyspy. System walki opiera się na kontrach, po których atakujemy oponenta kombinacją dwóch przycisków. Wachlarz ciosów Nietoperza z czasem się powiększa, umożliwiając wykonywanie złożonych combosów. Podczas sekwencji, kiedy gracz musi pozostać niezauważony, z pomocą przychodzi multum gadżetów, jakie posiada Batman. Linka z hakiem służy do szybkiego przemieszczania się, a dzięki tzw. trybowi detektywa protagonista może dojrzeć wroga przez ścianę oraz rozwiązywać proste zagadki. Ponadto twórcy wykazali się dużym kunsztem, projektując Arkham Asylum, w którego niemal każdym zakamarku kryje się jakaś zagadka lub niespodzianka. Po zakończeniu trybu fabularnego można podjąć się wykonywania Wyzwań, jak również prześledzić sylwetki złoczyńców z poziomu menu.

Gra działa na silniku Unreal Engine 3 i programiści z Rocksteady Studios udowodnili, że potrafią zrobić z niego dobry użytek. Oprócz animacji i efektów świetlnych, wielkie wrażenie robi design lokacji oraz przeciwników. Twórcy stworzyli zaskakująco spójną hybrydę, łączac styl wizualny komiksów o Batmanie, filmów Tima Burtona, kreskówki „Batman: The Animated Series” i najnowszych obrazów w reżyserii Christophera Nolana. Produkcja została rewelacyjnie zdubbingowana, w czym wielka zasługa Marka Hamilla jako Jokera oraz Kevina Conroya w roli Człowieka-nietoperza.

Wideo - Batman: Arkham Asylum

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper