Ishar: Legend of the Fortress

Ishar: Legend of the Fortress

8,6
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 10.0
AMIGA 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Silmarils
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Polska:
1993
Producent:
Silmarils
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Polska:
1993

Ishar: Legend of the Fortress - opis gry

Ishar: Legend of the Fortress to gra RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez francuskie Silmarils na komputery Amiga, PC i Atari ST. Legend of the Fortress to pierwsza część trylogii Ishar, choć za jej fabularnego protoplastę uchodzi Crystals of Arborea - inna produkcja Francuzów.

Fabuła nie powala złożonością. Punkt wyjścia dla historii jest jasny - wcielamy się tu w wojownika o imieniu Aramir, który musi stawić czoło Kroghowi, złemu czarnoksiężnikowi, który, tak się składa, jest również synem antagonisty z Crystals of Arborea. Akcja rozgrywa się na wyspie Kendoria, na której znajduje się tytułowa forteca Ishar - cel wyprawy naszego podopiecznego.

W Ishar rozgrywka opiera się na eksplorowaniu dungeonów najeżonych przeróżnymi niebezpieczeństwami, choć znaczna część gry toczy się również na ‘świeżym powietrzu’ w lokacjach otwartych. Aramir nie jest sam podczas swojej przygody, bowiem gra daje możliwość werbowania innych poznanych na Kendorii postaci. Unikalną cechą tego rozwiązania jest to, że pomagający nam towarzysze mogą się lubić bądź nie lubić, co miewa niekiedy poważne konsekwencje, np. pomocnicy zaczynają się nawzajem zabijać. Żeby przyjąć kogoś do drużyny, każdy jej dotychczasowy członek musi wyrazić zgodę. Czynnikiem mogącym mieć negatywny wpływ jest np. rasa kandydata.

W trakcie starć uczestniczy maksymalnie pięć postaci i każdej z nich podporządkowany jest jeden przycisk, co daje nam bezpośredni wpływ na poczynania wszystkich podopiecznych. Część umiejętności (np. zaklęcia) wybierana jest z kolei z listy komend. Wydarzenia, jak wspomnieliśmy na wstępie, śledzimy z perspektywy pierwszej osoby.

Wideo - Ishar: Legend of the Fortress

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper