Sonic Advance

Sonic Advance

7,5
14 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dimps / Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.12.2001
Europa:
08.03.2002
Producent:
Dimps / Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.12.2001
Europa:
08.03.2002

Sonic Advance - opis gry

Sonic Advance to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i studio Dimps z myślą o Game Boy Advance. Tytuł wszedł do historii jako pierwsza gra z maskotką Segi wydana na sprzęcie Nintendo.

W Sonic Advance do dyspozycji otrzymujemy cztery postacie, których zadaniem jest powstrzymać Dr. Eggmana przed przejęciem Wyspy Południowej. Są to Sonic, Tails, Knuckles i Amy. Każda z nich posiada jakąś unikalną dla siebie umiejętność. Najbardziej spośród wszystkich wyróżnia się Amy, której brak m.in. charakterystycznej umiejętności zmieniania się w kulkę w trakcie skoku.

 

Na przejście czeka tu sześć światów po dwie plansze każdy. W pierwszym musimy przejść z punktu A do punktu B, a w drugim wygrać z bossem. Rozgrywka przypomina klasyczne odsłony Sonica z Mega Drive. Nasz podopieczny (lub podopieczna) zbiera porozrzucane w wielu miejscach pierścienie i często rozwija znaczące prędkości. Kontakt z przeciwnikiem lub przeszkodą kończy się utratą wszystkich świecidełek, a kontakt przy pustych ‘kieszeniach’ - utratą życia. Gra dobiega końca jeśli stracimy je wszystkie.

 

W każdym świecie znaleźć możemy specjalne źródełko (Special Spring), które zabiera nas do bonusowego etapu polegającego na jeździe na snowboardzie i kolekcjonowaniu pierścieni. Zrealizowanie wytycznych nagradzane jest kryształem, a zebranie ich wszystkich otwiera dostęp do bonusowego świata.

 

Atrakcją dostępną poza głównym wątkiem jest ogródek, w którym możemy hodować stworki Chao. Podobne rozwiązanie było dostępne już w innych grach Segi, jednak do Sonic Advance trafiło w nieco uboższej wersji.

Wideo - Sonic Advance

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper