Soccer Kid

Soccer Kid

7,1
33 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.2
PSone 6.0
GBA 7.0
SNES 7.0
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Krisalis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Krisalis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Soccer Kid - opis gry

Soccer Kid to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez brytyjskie studio Krisalis. Tytuł wyróżniała rozgrywka, która pozwalała przejąć kontrolę nad chłopakiem z piłką. Produkcja Brytyjczyków ukazała się na różnych platformach, między innymi komputerach Amiga i PC oraz na konsolach Super Nintendo, PlayStation i Game Boy Advance.

Głównym bohaterem gry jest chłopiec, który nie może się doczekać mistrzostw świata w piłce nożnej. Niestety, nabruździć postanawiają kosmici, co lekko zmienia jego plany. Puchar, który ci chcieli ukraść, w wyniku gafy rozpada się na pięć części, które trafiają do różnych krajów: Anglii, Włoch, Rosji, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Tytułowy ‘soccer kid’ musi zakasać rękawy i odzyskać je wszystkie.

Unikalną cechą gry, jak wspomnieliśmy, jest to, że nasz podopieczny ma przy sobie piłkę do ‘nogi’. Przed właściwą rozgrywką wybieramy pożądany poziom trudności, a także decydujemy o kolorze stroju bohatera, co pozwala nam grać w barwach własnej drużyny (lub do niej zbliżonych).

Piłka przydaje się w wielu sytuacjach pozwalając nam niekiedy pokonać najtrudniejsze przeszkody. Bez niej nie moglibyśmy wyeliminować niektórych przeciwników lub dostać się w niedostępne normalnie miejsca. Co ciekawe, jeśli zgubimy futbolówkę, możemy przywołać nową, jednak zredukuje to liczbę przyznanych na koniec levelu punktów. W każdym kraju musimy przebić się przez dwie plansze i znaleźć odpowiednią liczbę kart umożliwiających zdobycie części pucharu. Wizytę wieńczy natomiast starcie z bossem.

Co warto dodać, gra umożliwia zrobienie save’a, ale tylko pomiędzy poszczególnymi krajami.

Wideo - Soccer Kid

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper