Sky: Children of the Light

Sky: Children of the Light

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.7
XONE -
Mobile 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
thatgamecompany
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.07.2019
Europa:
11.07.2019
Producent:
thatgamecompany
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.07.2019
Europa:
11.07.2019

Sky: Children of the Light - opis gry

Sky: Children of the Light to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio thatgamecompany, pionierów gamingu artystycznego. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych, a potem trafił też na inne platformy.

Sky na pierwszy rzut oka przypomina Podróż, poprzednią produkcję studia thatgamecompany. Grę cechuje minimalistyczna narracja. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad jednym z tytułowych “dzieci światła”, a naszym zadaniem jest eksploracja świata w poszukiwaniu duchów, by te mogły wrócić na należne im miejsce w gwiezdnych konstelacjach. To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o założenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy dają nam swobodę działania. W Sky nie otrzymujemy konkretnych wytycznych, gdzie się udać, ani też gra nie prowadzi nas za rękę. Rozgrywka nie odbiega od założeń fabularnych, wyznaczając nam zadanie odnalezienia wspomnianych duchów, co wymaga przeczesywania wszystkich zakamarków i spostrzegawczości. Twórcy przygotowali siedem zróżnicowanych krain, jak piaszczyste pustynie usiane ruinami, sielankowe zielone pola czy bujne lasy. Nie do wszystkich miejsc mamy jednak dostęp od początku - dalsze eskapady wymagają rozwijania umiejętności.

Rozgrywce towarzyszy jeden wskaźnik, który informuje nie tylko o stanie zdrowia naszej postaci, ale też informuje, jak długo może ona latać/utrzymywać się w powietrzu. Wraz z postępami, tj. odnajdywaniem kolejnych zagubionych dusz, wskaźnik się wydłuża, umożliwiając nam tym samym dostęp do lokacji, które na początku były poza zasięgiem “dziecka światła”. 

Gra posiada tryb multiplayer umożliwiający wspólną zabawę ośmiu osobom jednocześnie. Nasza postać może wchodzić w interakcję z podopiecznymi innych graczy, a także im pomagać.

Sky: Children of the Light działa w oparciu o model F2P. Gra jest darmowa, ale zaimplementowano w niej system mikropłatności dający możliwość nabywania przedmiotów przyspieszających osiąganie postępów. 

Wideo - Sky: Children of the Light

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper