Flower

Flower

7,9
201 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 7.8
PS3 8.0
PS Vita 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
thatgamecompany
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
12.02.2009
Europa:
12.02.2009
Polska:
12.02.2009
Producent:
thatgamecompany
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
12.02.2009
Europa:
12.02.2009
Polska:
12.02.2009

Poradnik Flower

Poradnik (Trophy Guide) 4# - Flower
Poradnik (Trophy Guide) 4# - Flower
PS4

Flower - opis gry

Flower to nietypowa produkcja autorstwa studia thatgamecompany, która często bywa określana mianem duchowego następcy ich poprzedniego dzieła – Flow. Gra została wydana na PlayStation 3 w 2009 roku, a jej głównym celem było nie tylko wzbudzenie u graczy poczucia relaksu, lecz także zmuszenie ich do refleksji na temat stanu współczesnego świata. Nieco później pojawiły się reedycje na PS4, PS Vita oraz PC. 

Flower zostało podzielone na siedem poziomów, z których jeden stanowi ilustrację dla napisów następujących po zakończeniu przygody. W każdym z etapów przejmujemy kontrolę nad innym kwiatkiem, stojącym na parapecie w mieszkaniu, jakie znajduje się w wielkim, zakurzonym i zatłoczonym mieście. Poszczególne etapy to sny konkretnych kwiatków, w trakcie których gracz nie tylko może swobodnie poruszać się po oddanych w jego ręce środowiskach, lecz także wykonywać stawiane przed nim zadania. We Flower jednak nietypowe jest to, że w grze nie uświadczymy żadnych napisów, a poszczególne etapy zostały zrealizowane na tyle intuicyjnie, że same prowadzą gracza od początku do końca.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kontrolę nad oddanym w nasze ręce płatkiem kwiatka sprawujemy za pośrednictwem czujników ruchu wbudowanych w kontroler DualShock 3/ SixAxis. Naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku sprawia natomiast, że wiatr, który popycha go do przodu, staje się silniejszy. W trakcie rozgrywki zbieramy po prostu inne kwiatki i wraz z nimi wędrujemy po oddanych w nasze ręce łąkach, by zmieniać ich wygląd i sprawiać, że wraca na nie życie. Choć dotarcie do końca każdego z etapów nie nastręcza problemów, kręcąc się po okolicy można natknąć się nie tylko na ukryte kwiaty, które towarzyszą nam w późniejszej podróży, lecz także na przykład na uschnięte drzewa, które można okrążyć i sprawić, by znowu obrosły w liście.

Dopełnienie całości stanowi kolorowa, pasująca do ogólnego przesłania gry oprawa graficzna, a także ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiedzialny jest Vincent Diamante. Relaks towarzyszący zabawie sprawia, że jest to tytuł przeznaczony zarówno dla hardkorowych graczy, stanowiący odskocznię od poważnych gier, jak i osób kompletnie niezaznajomionych z branżą gier wideo. Wersja na PS4 może poszczycić się rozdzielczością 1080p i płynną animacja w 60 klatkach na sekundę. 

Wideo - Flower

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper