Forbidden Siren 2

Forbidden Siren 2

7,9
40 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
09.02.2006
Europa:
04.08.2006
Polska:
04.08.2006
Producent:
SCE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
09.02.2006
Europa:
04.08.2006
Polska:
04.08.2006

Forbidden Siren 2 - opis gry

Forbidden Siren to druga odsłona kultowej serii, nad którą czuwał Keiichiro Toyama (mający na koncie doskonałe Silent Hill). Produkcja została wydana na PlayStation 2 w 2006 roku. Dawka strachu zawarta w tej grze może być niebezpieczna dla Waszego zdrowia.

Akcja tego tytułu rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach, jakie zostały opowiedziane w pierwszej części serii. Na wyspę Yamijima przybywa grupka turystów, którzy w trakcie rejsu doświadczyli iście dantejskich scen - rozszalał się sztorm, a woda zabarwiła się na czerwono. Jako, że wszystkim udało się przeżyć tę katastrofę, gracz obejmuje nad nimi bezpośrednią kontrolę, starając się realizować ich indywidualne cele. Podczas gdy niektórzy chcą stąd uciec, inni zamierzają rozwiązać zagadkę tajemniczych wydarzeń, które się tutaj rozgrywają.

W trakcie rozgrywki jesteśmy zatem nie tylko skazani na walkę z przeciwnikami, lecz także na rozwiązywanie licznych zagadek oraz eksplorację wyspy. Wszystkie interesujące bohaterów przedmioty trafiają do ich osobistego archiwum, by później mogły zostać wykorzystane w celu rozszyfrowania tego, co dzieje się w tym przeklętym miejscu. Niestety wrogowie bynajmniej nie ułatwiają sprawy – broń biała oraz broń palna jest w stanie jedynie ich spowolnić, toteż gracz musi wykazać się refleksem i umiejętnością planowania, by dobrze wykorzystywać wszelkie nadarzające się okazje. Priorytetem jest tutaj światło, na które uczuleni są zarówno znani z poprzedniej odsłony cyklu Shibito, jak i Yamibito. Podczas gdy Ci pierwsi nie są w stanie znieść kompletnych ciemności, Ci drudzy mają dosłownie śmiertelne uczulenie na światło. Ponadto doskonały użytek można zrobić z systemu „Sight Jacking”, którym, podobnie jak miało to miejsce poprzednio, zostali obdarzeni nasi podopieczni. Pozwala on na spojrzenie na świat z perspektywy przeciwnika, dzięki czemu postać, jaką steruje gracz, może bez obaw pozostać poza zasięgiem jego wzroku.

Gra posiada trzy różne zakończenia – podczas gdy dostęp do dwóch pierwszych można odblokować w standardowy sposób, trzecie zobaczą wyłącznie gracze, którym uda się zebrać 99 ze stu przedmiotów archiwalnych, stanowiących źródło informacji na temat świata Forbidden Siren 2.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Forbidden Siren 2

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper