Cywilizacja III

Cywilizacja III

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
30.10.2001
Europa:
11.2001
Polska:
14.12.2001
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
30.10.2001
Europa:
11.2001
Polska:
14.12.2001

Cywilizacja III - opis gry

Sid Meier's Civilization III, w Polsce znane jako Cywilizacja III, to strategia turowa autorstwa Firaxis Games East (obecne Firaxis Games) wydana przez Infogrames 30 października 2001 roku w USA i w listopadzie 2001 roku w Europie na Windowsa - w 2002 roku pojawił się port na Macintosha autorstwa Westlake Interactive. Pierwsza z tych wersji ukazała się 14 grudnia 2001 roku w Polsce, a jej dystrybucją zajął się CD Projekt - oryginalnie było to angielskie wydanie. Zlokalizowana wersja tytułu wydana została 6 listopada 2002 roku.

Produkcja nie zmienia ogólnych założeń serii, czyli jest to przedstawiciel gatunku strategii turowrych, gdzie gracz najpierw wybiera jedną z dostępnych cywilizacji, a następnie stara się na drodze odpowiedniego zarządzania posiadanymi zasobami zdominować pozostałe. Twórcy zdecydowali się przy tym nieco wzbogacić ten schemat, tak więc zaimportowano kilka rozwiązań z Sid Meier's Alpha Centauri czy znacznie rozbudowano handel oraz dyplomację z innymi cywilizacjami. Z produkcją można zapoznać się zarówno w rozgrywce sieciowej jak i tej dla pojedynczego gracza.

W ramach gry przewidziano więcej niż jeden sposób na wygranie gry, przez co to od gracza zależy w jakim kierunku powiedzie swoją cywilizację. Deweloperzy oddali do wyboru 15 historycznych cywilizacji, a każda z nich charakteryzuje się ukierunkowaniem na określony system rozwoju (np. bardziej naukowy) czy dany system polityczny - wśród nich są między innymi Aztekowie, Egipcjanie czy Rosjanie.

Produkcja doczekała się dodatku (Sid Meier's Civilization III: Conquests) i razem z nim - jako element edycji kompletnej - trafiła do cyfrowej dystrybucji.

Wideo - Cywilizacja III

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper