Shovel Knight: Spectre of Torment

Shovel Knight: Spectre of Torment

7,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 1.0
XONE -
NS 9.0
PC 8.0
Wii U -
PS3 -
PS Vita -
3DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yacht Club Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017
Producent:
Yacht Club Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017

Shovel Knight: Spectre of Torment - opis gry

Shovel Knight: Spectre of Torment to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Yacht Club Games. Było to drugie rozszerzenie do gry Shovel Knight. Twórcy udostępnili je dla posiadaczy komputerów oraz konsol PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One, Wii U, 3DS i Nintendo Switch.

Spectre of Torment to drugie rozszerzenie do Shovel Knight. Było one dostępne za darmo dla posiadaczy ‘podstawki’, a dostęp do jego zawartości otrzymywaliśmy albo po przejściu głównego wątku, albo po wpisaniu specjalnych kodów.

Spectre of Torment opowiada historię jednego z czarnych charakterów ‘podstawki’, z którym miał okazję mierzyć się tytułowy rycerz z łopatą - jest nim mianowicie Specter Knight. Konkretnie rzecz biorąc tutejsza opowieść to prequel, którego wydarzenia rozgrywają się przed tymi ukazanymi w oryginale. Nasz podopieczny przemierza królestwo szukając kandydatów do zakonu rycerzy Order of No Quarter. W międzyczasie oglądamy retrospekcje przedstawiające nam to, w jaki sposób Specter Knight stał się tym, kim się stał.

Główny bohater odwiedza z grubsza te same miejscówki co rycerz z ‘podstawki’, ale twórcy przygotowali także nowe lokacje, do których Specter Knight zyskuje dostęp dzięki swoim umiejętnościom, takim jak wspinanie czy wall-jumpy. Główną bronią naszego podopiecznego jest kosa, potrafi on także używać specjalnych umiejętności jeśli znajdziemy potrzebne do tego przedmioty (zwane ogólnie Curios). W rozszerzeniu pojawiają się przeciwnicy znani z ‘podstawki’ (dysponują jednak nowymi atakami), ale też zupełnie nowi, których tam nie uraczyliśmy.

Poziomów nie wybieramy z mapy świata, ale z bazy Specter Knighta.

Całość można ukończyć w mniej więcej cztery, pięć godzin.

Wideo - Shovel Knight: Spectre of Torment

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper