Shovel Knight Dig

Shovel Knight Dig

4,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 4.5
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yacht Club Games / Nitrome
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.09.2022
Europa:
23.09.2022
Producent:
Yacht Club Games / Nitrome
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.09.2022
Europa:
23.09.2022

Shovel Knight Dig - opis gry

Shovel Knight Dig to gra zręcznościowa wyprodukowana wspólnie przez studia Yacht Club Games i Nitrome. Pod względem rozgrywki przypominał on serię Mr. Driller.

Fabuła - Shovel Knight Dig

Akcja gry rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej odsłonie Shovel Knight. Tym razem uzbrojony w szpadel rycerz musi stawić czoło Drill Knightowi i jego bandzie Hexcavatorów, którzy przekopują ziemię w poszukiwaniu drogocennych skarbów. Wielka dziura, która powstaje w wyniku tej działalności, zaczyna jednak zagrażać królestwu i jego mieszkańcom. Rękawicę czarnym charakterom postanawia rzucić tytułowy bohater.

Rozgrywka - Shovel Knight Dig

Shovel Knight Dig pod względem rozgrywki przywodzi na myśl gry w rodzaju Mr. Driller czy Downwell. Nasz podopieczny wskakuje do dziury, a jego zadaniem jest ominąć wszystkie przeszkody po drodze i dotrzeć do końca planszy. W trakcie zmagań odwiedzamy różne ‘biomy, które składają się z czterech leveli – trzech standardowych i jednej walki z bossem. Jeśli w międzyczasie wyzioniemy ducha, wracamy na powierzchnię, tracąc wszystkie nie-permanentne ulepszenia. Główny bohater dysponuje tym samym wachlarzem umiejętności co w pierwowzorze.

Każdy level jest tutaj generowany proceduralnie, a stopień trudności dość wysoki. Z pomocą przychodzi jednak sklep, w którym możemy kupić ulepszenia lub przedmioty lecznicze. Różne przydatne dopałki znajdujemy również pokonując standardowe plansze, jak lewitacja, atak specjalny czy teleportacja.

Gra nie posiada multiplayera, ale żywotność zabawy mogą wydłużyć sieciowe rankingi i dodatkowe wyzwania udostępniane przez twórców. 

Wideo - Shovel Knight Dig

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper