Shinobido: Way of the Ninja

Shinobido: Way of the Ninja

8,1
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2005
Europa:
30.06.2006
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2005
Europa:
30.06.2006

Shinobido: Way of the Ninja - opis gry

Shinobido: Way of the Ninja to skradanka wyprodukowana przez japońskie studio Acquire, twórców serii Tenchu, i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2. Tytuł pozwalał graczom wcielić się w wojownika ninja, jednak w odróżnieniu od Tenchu zakres swobody był tu znacznie większy.

Akcja Shinobido rozgrywa się w Japonii pod koniec XVI wieku, kiedy szogunat Ashikaga traci swoje wpływy po wojnie domowej, a krajem wstrząsa rywalizacja o władzę. Gracz przejmuje tu kontrolę nad wojownikiem ninja, który pewnego razu budzi się na brzegu rzeki bez pamięci kim jest i dokąd zmierza. Naszym celem jest mu pomóc odkryć prawdę o sobie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Shinobido, choć założenia są podobne, odróżnia od serii Tenchu przede wszystkim nieliniowość rozgrywki i narracji. To my sami wybieramy jakie misje wykonać, a pracować możemy dla trzech władców feudalnych. W zależności od podejmowanych decyzji zaufanie do naszego podopiecznego może rosnąć lub spadać. Zlecane nam zadanie mogą polegać na zabiciu kogoś, eskorcie, porwaniu, kradzieży itd.

Skradanie w produkcji Acquire jest niezwykle ważne. Nasz ninja wprawdzie nie jest ułomkiem, jednak walka twarzą w twarz nie jest dlań preferowaną opcją. Na drodze spotkamy różnych oponentów - roninów, innych ninja, yojimbo (ochroniarzy) itd., których będziemy mogli zajść z zaskoczenia i zabić błyskawicznym atakiem. Tak jak w Tenchu, musimy robić użytek z elementów otoczenia (a nawet warunków pogodowych) pozwalających nam unikać wzroku strażników. Jeśli podejdziemy do kogoś wystarczająco blisko, na ekranie pojawi się para oczu. Ich kolor zmieniać się będzie w zależności od tego, jak bardzo przeciwnik zdaje sobie sprawę z naszej obecności.

Poza cichym mordowaniem Shinobido oferuje także kilka innych atrakcji. Gra umożliwia nam stworzenie własnego ekwipunku za pomocą alchemii. Wyprodukować można w ten sposób takie przedmioty jak mikstury lecznicze i bomby dymne. Nasz ninja ma również do dyspozycji kryjówkę. Może nie tylko ją udekorować wedle własnego widzimisię, ale również zastawić pułapki, by wykurzyć ewentualnych napastników.

Wideo - Shinobido: Way of the Ninja

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper