Shinobi III: Return of Master Ninja

Shinobi III: Return of Master Ninja

7,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
22.07.1993
Europa:
24.07.1993
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
22.07.1993
Europa:
24.07.1993

Shinobi III: Return of Master Ninja - opis gry

Shinobi III: Return of the Ninja Master to scrollowany action-platformer wyprodukowany i wydany przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Mega Drive, a później trafiał także na inne platformy (między innymi jako część składanek).

Groźna organizacja przestępcza Neo Zeed powraca. Światu znów grozi wielkie niebezpieczeństwo. Joe Musashi, tytułowy shinobi, wyczuwa co się święci, dlatego opuszcza samotnię w górach w Japonii, by ponownie stawić czoło swoim arcywrogom.

Na przejście czeka tu siedem plansz. Jeśli chodzi o rozgrywkę, bazuje ona na założeniach znanych z poprzednich części, choć twórcy postarali się o kilka nowości i modyfikacji. Przede wszystkim podkręcono tempo akcji, która teraz jest wyraźnie szybsza. Shinobi posiada również kilka nowych umiejętności, jak blok, którego możemy używać w dowolnym momencie, oraz kopniak z powietrza. Potrafi ponadto skakać po ścianach oraz chwytać się sufitu.

Zasadniczo główny bohater porusza się na swoich nogach szlachtując kolejnych członków Neo Zeed, ale bywają też sekcje gdy używa on innych ‘środków lokomocji’, np. konia lub deski surfingowej. Shinobi dysponuje czterema specjalnymi technikami ninjutsu, choć dodać warto, iż tylko jedna z nich może być użyta na danej planszy (od tego bywają jednak wyjątki pod postacią power-upów). Są to osłony chroniące podopiecznego, możliwość przyzywania smoków, skakania wyżej lub poświęcenia życia, by móc poważnie nadwątlić przeciwników.

Gra nie jest długa, jednak poszczególne plansze są zróżnicowane i pełne atrakcji. Na ich końcu zwykle czekają też bossowie, czasami bardzo pokaźnych rozmiarów. System trudności został w trzeciej odsłonie Shinobi bardziej zbalansowany, przez co rozgrywka jest wobec nas bardziej fair. Mimo to miłośnicy wyzwań powinni tu znaleźć coś dla siebie.

Wideo - Shinobi III: Return of Master Ninja

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper