ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

5,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
VC -
SMD 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Johnson Voorsanger Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1993
Europa:
01.1994
Producent:
Johnson Voorsanger Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1993
Europa:
01.1994

ToeJam & Earl in Panic on Funkotron - opis gry

ToeJam & Earl in Panic on Funkotron to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Johnson Voorsanger Productions (przemianowane później na ToeJam & Earl Productions) i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Mega Drive, a potem wersja ta trafiła też na takie platformy jak Wii, PC, PS3 i Xbox 360 (w dwóch ostatnich przypadkach jako część składanki). Panic on Funkotron to druga część serii ToeJam & Earl.

Gra jest bezpośrednim sequelem pierwszej części i koncentruje się na perypetiach dwójki tytułowych kosmitów, którzy rozbili się na Ziemi. Po naprawie ich statku kosmicznego i po dotarciu w rodzinne strony, czyli na planetę Funkotron, pojawiają się jednak nowe problemy. Okazuje się bowiem, że na gapę z dwójką bohaterów zabrali się Ziemianie, którzy swoją obecnością zaczęli terroryzować kosmitów (przez co ci tracą swoją “funkowość”). ToeJam i Earl muszą się więc z nimi uporać i odesłać ich z powrotem do domu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka uległa zwłaszcza jednej dużej zmianie względem poprzednika - zmieniła się perspektywa. Wcześniej kamera była zawieszona nad naszymi podopiecznymi, w sequelu jednak mamy do czynienia z bardziej tradycyjnym, scrollowanym platformerem. Rzecz nie polega jednak na przejściu z punktu A do punktu B. Korzystając ze specjalnego radaru przemierzamy kolejne plansze w poszukiwaniu upierdliwych Ziemian. Jeśli takowego odnajdziemy (co nie zawsze jest takie proste; bywa bowiem, że poszukiwany się ukrywa), musimy go uwięzić w służącym do tego słoju. Odnalezienie wszystkich pozwala przejść do następnej planszy.

Po drodze zgarniamy również inne znajdźki. Część z nich pomaga w zmaganiach, część (jak monety) mogą być użyte do odblokowywania eventów i minigier, a jeszcze inne (przedmioty należące do Lamonta Funkapotamusa) pozwalają obejrzeć najlepsze zakończenie (należy jednak znaleźć wszystkie dziesięć). Tu i ówdzie możemy również znaleźć przejścia prowadzące do bonusowych leveli.

Panic on Funkotron oferuje tryb multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper