Castlevania: The New Generation

Castlevania: The New Generation

7,6
14 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
17.03.1994
Europa:
20.03.1994
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
17.03.1994
Europa:
20.03.1994

Castlevania: The New Generation - opis gry

Castlevania: The New Generation to action-platformer wyprodukowany i wydany przez Konami z myślą o konsoli Sega Mega Drive. Gra ukazała się w 1994 roku i była jedyną częścią serii, która ukazała się na sprzęcie Niebieskich.

Akcja gry toczy się w 1917 roku. Europę trawi właśnie I wojna światowa. W uniwersum Castlevanii konflikt nie wybuchł jednak z powodu polityki. Do zabójstwa arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, a tym samym do rozpanoszenia wojennej pożogi, rękę przyłożyła niejaka Elizabeth Bartley. To za sprawą jej rytuałów, które mają przyczynić się do wskrzeszenia hrabiego Draculi, chaos ogarnął cały kontynent. Aby plan się powiódł, potrzebuje ona dusz milionów zabitych.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

The New Generation skupia się na perypetiach dwóch bohaterów. Są to John Morris, potomek rodu łowców wampirów, oraz Eric Lacarde, którego narzeczona zamieniła się w wampira w wyniku knowań Bartley. Celem ich podróży jest Wersal, gdzie antagonistka ma zamiar przywrócić do życia Draculę.

 

Grę, podobnie jak inne części serii poprzedzające Symphony of the Night, można określić mianem action-platformera. Naszym zadaniem jest przebijanie się przez kolejne poziomy i szlachtowanie naprzykrzających się przeciwników. Levele podzielone są na pomniejsze sekcje zwieńczone starciami z sub-bossami. Co ciekawe, w zależności od tego jaką postać wybierzemy, przebieg gry może wyglądać inaczej. Obaj panowie dysponują ekwipunkiem, który pozwala im obrać inne drogi.

 

John Morris posługuje się batem (jako spadkobierca rodziny Belmontów), a Eric Lacarde włócznią. Do tego dochodzą również bronie specjalne (w The New Generation to topór, bumerang i woda święcona), które można wzmacniać za pomocą przedmiotów znajdowanych w trakcie zmagań.

Wideo - Castlevania: The New Generation

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper