Sherlock Holmes versus Jack the Ripper

Sherlock Holmes versus Jack the Ripper

7,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frogwares
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.04.2009
Europa:
20.11.2009
Polska:
27.08.2010
Producent:
Frogwares
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.04.2009
Europa:
20.11.2009
Polska:
27.08.2010

Sherlock Holmes versus Jack the Ripper - opis gry

Sherlock Holmes versus Jack the Ripper to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Frogwares i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na Xboxie 360.

Akcja toczy się w XIX-wiecznym Londynie. 31 sierpnia 1888 roku odnalezione zostaje potwornie zmasakrowane ciało kobiety. Znany detektyw Sherlock Holmes usiłuje rozwiązać zagadkę jej śmierci, lecz funkcjonariusze z komisariatu policji w Whitechapel, gdzie doszło do morderstwa, nie sprawiają wrażenia specjalnie zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy. Holmes postanawia więc sam wziąć sprawy w swoje ręce. Pomocą służyć mu będzie jego asystent - doktor John Watson.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki przyjdzie nam wejść w buty i Holmesa, i Watsona. Gra umożliwia też dokonanie zmiany kamery  - wydarzenia możemy bowiem śledzić z oczu podopiecznego lub z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie śledztwa bohaterowie natykają się na więcej ofiar tajemniczego mordercy, niż tylko ta wspomniana na wstępie. Na miejscu zbrodni musimy wówczas dokonać rekonstrukcji wydarzeń biorąc pod uwagę rozmaite czynniki - raporty, dokumenty, zeznania itd. Właściwie przeprowadzony proces dedukcji pozwala nam dojść do konkretnych wniosków i pchnąć fabułę naprzód.

Oprócz tego Holmes pracuje nie tylko w terenie, lecz także w swoim mieszkaniu przy Baker Street. Korzystając ze zdobytej wiedzy usiłuje on, a my wraz z nim, ustalić motywy mordercy. Z naszej strony wygląda to tak, że wybieramy np. opcje dialogowe lub rozwiązujemy zagadki polegające na dopasowaniu elementów.

Wideo - Sherlock Holmes versus Jack the Ripper

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper