Sheep, Dog 'n' Wolf

Sheep, Dog 'n' Wolf

8,2
71 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PSone 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
14.09.2001
Europa:
14.09.2001
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
14.09.2001
Europa:
14.09.2001

Sheep, Dog 'n' Wolf - opis gry

Sheep, Dog ‘n’ Wolf to trójwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej wyprodukowana i wydana przez Infogrames na PC i PlayStation. Produkcja bazowała na popularnych filmach animowanych znanych w Polsce pt. “Zwariowane melodie”.

Gracz wciela się tutaj w kojota Wilusia, którego zadaniem będzie podprowadzanie owiec owczarkowi Samowi. W grze nie brakuje jednak też innych znanych twarzy. Swoje pięć minut mają Kaczor Daffy, Marsjanin Marvin, Elmer Fudd, Diabeł Tasmański, Prosiak Porky i reszta mniej lub bardziej znanych bohaterów kreskówki.

 

Zadaniem kojota jest przechytrzenie Sama i wykradnięcie mu pewnej ilości owiec, tak by nie zdołał tego spostrzec, a następnie przeniesienie ich we wskazane miejsce. Nasz podopieczny potrafi skakać, skradać się i biegać, co pozwala mu uniknąć niebezpieczeństw. Rozwiązaniem nawiązującym do kreskówki jest też możliwość zamówienia rozmaitych gadżetów z firmy wysyłkowej Acme. Przedmioty te można łączyć, np. wiatrak może roznieść po okolicy zapach perfum, by przyciągnąć znajdujące się dalej owce.

 

Gdy jesteśmy w pobliżu Sama, w prawym górnym rogu pojawia się ikonka przedstawiająca, w którą stronę patrzy nasz przeciwnik. Ikonka może zmienić kolor w zależności od sytuacji - zielony oznacza, że Sam nas nie widzi, pomarańczowy, że jest nas w stanie usłyszeć/zobaczyć jeśli nie będziemy wystarczająco uważni, a czerwony to de facto alarm i wzmożenie. Z czasem Sam staje się coraz szybszy. Pod koniec gry porusza się nawet szybciej od kojota, co sprawia, że tym bardziej musimy uważać podczas wykradania owiec.

Wideo - Sheep, Dog 'n' Wolf

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper