Bishi Bashi Special

Bishi Bashi Special

8,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
02.09.1999
Europa:
07.07.2000
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
02.09.1999
Europa:
07.07.2000

Bishi Bashi Special - opis gry

Bishi Bashi Special to kompilacja różnych prostych w założeniach minigier wyprodukowana i wydana przez Konami na PlayStation. W Europie jej zawartość tworzyło połączenie dwóch gier - Super Bishi Bashi i Hyper Bishi Bashi.

W przypadku Bishi Bashi Special nie od czapy jest porównanie do Wario Ware, popularnej serii Nintendo o bardzo podobnych założeniach, której pierwsza odsłona ukazała się w 2003 roku. Twórcy Konami przygotowali w swoim tytule około setki minigierek pełnych humoru i specyficznych japońskich naleciałości.

 

Jak wspomnieliśmy, dostępne minigry są bardzo proste w założeniach, dzięki czemu w rozgrywce odnaleźć się mogą i gracze doświadczeni, i ci niedzielni, którzy z konsolami mają do czynienia od święta. Przed rozpoczęciem zabawy zawsze towarzyszą nam instrukcje objaśniające, co i jak.

 

Minigier jest bardzo dużo, stąd spore prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niektóre z nich inspirują się prawdziwymi grami (np. Car Destroyer to wariacja Breakouta/Arkanoida, a Super Gulper Pac-Mana), część jest natomiast zupełnie nowa i oryginalna, jak Perm-Mania, w której musimy wciskać przyciski w zgodzie z rytmem i postarać się, by tancerzom urosło afro, albo Jump for the Meat, gdzie skaczący kulturyści starają się złapać kawał mięcha. Grać można w pojedynkę lub w multiplayerze. Ten drugi tryb umożliwia zabawę nawet ośmiu osobom przy użyciu dwóch multi-tapów (po zebraniu tylu znajomych możemy zorganizować turnieje).

 

Bishi Bashi Special cieszyło się sporym  powodzeniem w momencie premiery. Gra otrzymywała bardzo dobre oceny od mediów branżowych, także sami gracze darzyli produkcję Konami dużym poważaniem. Seria nie przyjęła się jednak tak dobrze jak w Japonii.

Wideo - Bishi Bashi Special

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper