Mega Turrican

Mega Turrican

7,6
7 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 8.0
AMIGA 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Factor 5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Factor 5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Mega Turrican - opis gry

Mega Turrican to gra zręcznościowa typu run and gun wyprodukowana przez niemieckie studio Factor 5. Tytuł ukazał się na Mega Drive oraz na komputerach Amiga pod zmienioną nazwą - Turrican 3: Payment Day. Ta pierwsza wersja ukazała się również na Wii w ramach oferty Virtual Console.

Fabuła Mega Turrican opowiada o dalszych zmaganiach Brena McGuire’a, członka oddziałów United Planets Freedom Forces, z tak zwaną “Maszyną”, która objawia się po latach, by znowu sterroryzować mieszkańców wszechświata swoją niszczycielską mocą zdolną zetrzeć w pył całe planety.

 

Mega Turrican wprowadza kilka znaczących nowości do formuły serii. Przede wszystkim znacząco zmodyfikowano strukturę gry - jest ona bardziej liniowa przywodząc na myśl klasyczne konsolowe produkcje z gatunku run and gun, a nie serie typu Metroid, gdzie dysponowaliśmy większą swobodą jeśli chodzi o możliwość eksploracji i gdzie ta eksploracja miała spore znaczenie.

 

Część wyposażenia McGuire’a pozostała bez zmian, część jest nowa. Standardowo dysponuje on trzema podstawowymi broniami, które można upgrade’ować. Mamy tu więc rozproszone pociski o większym zasięgu rażenia, ale o słabszej sile, laser oraz pociski odbijające się rykoszetem od elementów otoczenia. Tak jak w poprzednich odsłonach serii główny bohater dzięki swojemu kombinezonowi może wzorem Samus Aran przemienić się w kulę, co przydaje się w niektórych okolicznościach. Do tego potrzeba jednak specjalnej energii. Jeśli zostaniemy jej pozbawieni, wówczas jedyną szansą, by ją odzyskać jest utrata życia.

 

Nowa jest linka, która pozwala naszemu podopiecznemu docierać w normalnie niedostępne miejsca. Ma ona spore znaczenie, ponieważ McGuire’owi znacząco skrócono tutaj skok.

Wideo - Mega Turrican

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper