Serious Sam Collection

Serious Sam Collection

5,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 7.4
XONE 10.0
STADIA 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Premiery
Świat:
03.03.2020
Europa:
03.03.2020
Polska:
03.03.2020
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Premiery
Świat:
03.03.2020
Europa:
03.03.2020
Polska:
03.03.2020

Serious Sam Collection - opis gry

Serious Sam Collection to składanka zawierająca zremasterowane trzy pierwsze części serii Serious Sam. Tytuł ukazał się na platformie Google Stadia oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało Croteam, a za wydanie Devolver Digital. 

Składanka oferuje trzy gry:

Dalsza część tekstu pod wideo

Serious Sam HD: Pierwsze starcie

Głównym bohaterem gry jest tytułowy “poważny Sam”, który musi stawić czoło rasie wrogo nastawionych kosmitów dowodzonych przez niejakiego Mentala, którzy przybywają na Ziemię by wytrzebić ludzkość, a w dalszej perspektywie podbić wszechświat. Sama czeka prawdziwe wyzwanie ciekawsze zresztą z racji tego, że będzie musiał odwiedzić różne epoki historyczne, poczynając od starożytnego Egiptu (z drugiej jednak strony narracja w produkcji Croteam na dalszym planie).

Sednem tytułu jest rozgrywka, a konkretnie niczym nieskrępowana rzeźnia zakrojona na szeroką skalę. Nasz podopieczny posiada różne bronie pozwalające mu masowo wyrzynać kosmitów. Są wśród nich pistolety, strzelba, chain gun, wyrzutnia rakiet, ‘poważna’ bomba i parę innych mniej lub bardziej śmiercionośnych zabawek. Każda plansza stawia przed nami jakieś (nieskomplikowane) wytyczne. Najczęściej eliminujemy armie przeciwników (których liczba dochodzi nawet do kilkuset) biegając po rozległych terenach. Integralną częścią gameplayu jest licznik punktów. Te nabijamy rozwalając pomysłowo (i efektownie) nieprzyjaciół oraz odnajdując sekrety.

Serious Sam HD: Drugie starcie

The Second Encounter to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części serii o zmaganiach tytułowego ‘poważnego Sama’ z rasą wrogo nastawionych do ludzkości kosmitów. Sam ostatnim razem częściowo uporał się z zagrożeniem i kiedy już miał udać się na ostateczne starcie z Mentalem, przywódcą najeźdźców, jego pojazd rozbił się gdzieś w dżunglach Ameryki Środkowej. W “dwójce” główny bohater także odwiedzi różne miejsca i epoki historyczne, w tym średniowieczną Polskę. 

Serious Sam 3: BFE

Before the First Encounter (BFE) jest prequelem Serious Sam: The First Encounter. Historia batalii jednego człowieka z gwiezdnym łupieżcą rozpoczyna się w zrujnowanym Kairze niedalekiej przyszłości. Ludzkość wygrzebując z pustynnego piachu kolejne artefakty Syrian zwróciła na siebie uwagę Mentala. W kilka lat nieskończone hordy kosmicznych najeźdźców zdzisiątkowały ludność Ziemi doprowadzając nas na skraj wyginięcia. Płomyk nadziei rozpala Zamek Czasowy, spuścizna po wielkiej rasie. Nie wiadomo jednak, jak tego przedmiotu użyć. Sama, główego bohatera gry,  zastajemy w śmigłowcu, lecącego wraz z drużyną Alfa na ratunek innemu oddziałowi oraz pewnemu profesorowi twierdzącemu, że wie, w jaki sposób sprawić, aby starożytna machina ruszyła.

Nowości

W Serious Sam Collection nie zaimplementowano zawartości dodatkowej względem pierwowzorów. W skład kolekcji wchodzą jednak wszystkie wydane do ww. gier dodatki i rozszerzenia.

Składanka nie została też pozbawiona trybów wieloosobowych. Dostępne są zarówno te kooperacyjne, jak i rywalizacja. 

Wideo - Serious Sam Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper