Serious Sam 4

Serious Sam 4

6,1
20 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S 5.6
PC 6.6
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2020
Europa:
24.09.2020
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2020
Europa:
24.09.2020

Serious Sam 4 - opis gry

Serious Sam 4 to strzelanina FPP wyprodukowana przez studio Croteam i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC oraz platformie Google Stadia, a później trafił także na konsole PS5 i Xbox Series.

Serious Sam 4 to odsłona serii chorwackiego studia, gdzie zdecydowano się nie zmieniać ogólnych założeń. Jest to zatem przedstawiciel gatunku strzelanin z perspektywy pierwszej osoby z minimalistyczną fabułą, gdzie gracz prze przez różnorodne lokacje do pewnego celu. Na drodze do realizacji jego realizacji staną niezliczone grupy wrogów - wśród nich są zarówno starzy bywalcy (kamikaze, szkielety z Kleer) jak i nowe jednostki (np. Zealot czy Przemieniony (ang. Processed)). W celu wyeliminowania tego zagrożenia może zastosować różne bronie - od niepozornego pistoletu czy dubeltówki kończąc na wyrzutni rakiet czy potężnym dziale miotającym ołowianymi kulami. W tym aspekcie nowościami są nie tyle wspomniani wcześniej przeciwnicy czy uzbrojenie (miotacz pił łańcuchowych), co przede wszystkim system legionu (ang. Legion System). Dzięki niemu deweloperzy byli w stanie zaprogramować możliwość ścierania się z - nawet jak na tą markę - liczbą wrogów. Gracz może się zapoznać z tymi nowościami samotnie albo w kooperacji do 4 osób włącznie 

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach fabuły opowiedziana została historia osadzona między Serious Sam VR: The Last Hope oraz Serious Sam 3: Before the First Encounter - ludzkość została zdziesiątkowana przez inwazję z kosmosu, a jej pozostałości zostały zagrabione. Ci, którzy zdecydowali się nie współpracować z Mentalem, organizują się w EDF (Earth Defence Force), któremu to przewodzi Sam "Serious" Stone. Sam wspólnie z m.in. Rodriguezem czy innymi członkami EDF wyrusza w podróż, by za wszelką cenę znaleźć sposób na pokonanie Mentala i jego sługusów. 

Autor: BZImienny

Wideo - Serious Sam 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper