Serious Sam HD: Pierwsze starcie

Serious Sam HD: Pierwsze starcie

8,2
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
24.11.2009
Europa:
24.11.2009
Polska:
24.09.2010
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
24.11.2009
Europa:
24.11.2009
Polska:
24.09.2010

Serious Sam HD: Pierwsze starcie - opis gry

Serious Sam HD: The First Encounter (w wersji PC znany u nas jako Serious Sam HD: Pierwsze starcie) jest to strzelanina wyprodukowana przez Croteam i wydana przez Majesco Entertainment 24 listopada 2009 roku na PC (Windows) oraz 13 stycznia 2010 roku na Xbox 360. Wersja PC na terenie Polski, dzięki CD Projekt, pojawiła się 24 września 2010 roku.

Serious Sam HD: The First Encounter jest to wersja Serious Sam: Pierwsze starcie przebudowana na najnowszy wtedy silnik graficzny, czyli Serious Engine 3. Dzięki temu twórcy byli w stanie m. in. poprawić grafikę. Gracz może zapoznać się z tymi poprawkami w rozgrywce rywalizacyjnej, kooperacji albo kampanii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kampania Serious Sam HD: TFE, podobnie jak w przypadku np. DOOM-a, opowiada historię będącą tylko pretekstem do walki z pokaźną liczbą wrogów. Otóż w daleką przeszłość zostaje wysłany Sam Stone, określany także jako Serious Sam, który ma za zadanie znaleźć i wyeliminować przywódcę wrogiej i niezwykle zaawansowanej technicznie rasy, która w przyszłości zagrozi Ziemi. Na drodze do realizacji tego celu staną niezliczone grupy wrogów takich jak Szkielety, bezgłowi żołnierze ożywieni przy zastosowaniu technologii czy skorpiony dzierżące działka obrotowe z nieskończoną amunicją. Sam, w celu wyeliminowania tego zagrożenia może zastosować różne bronie - od niepozornego noża i rewolwerów, a kończąc na wyrzutni rakiet czy potężnym dziale miotającym ołowianymi kulami.

Produkcja na platformie Steam spotkała się z ciepłym odbiorem ze strony społeczności, a na portalu Metacritic ma średnią na poziomie 68 procent. Serious Sam HD: The First Encounter w marcu 2017 otrzymał wersję Fusion.

Wideo - Serious Sam HD: Pierwsze starcie

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper