Sega Worldwide Soccer 97

Sega Worldwide Soccer 97

5,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
SAT 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1996
Europa:
1996
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1996
Europa:
1996

Sega Worldwide Soccer 97 - opis gry

Sega Worldwide Soccer 97 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na Saturnie oraz komputerach osobistych. Była to pierwsza część serii wydana na Zachodzie. Wcześniejsza jej edycja, Victory Goal, nie ukazała się poza Japonią.

Sega Worldwide Soccer 97 to jeden z najważniejszych tytułów wydanych na Saturna oraz najściślejsza czołówka jeśli chodzi o gry piłkarskie w roku ‘96.

 

Gra oferuje nam kilka trybów rozgrywki: Exhibition (pokazowy mecz), World League (liga), Worldwide Cup (puchar ‘udający’ mistrzostwa świata; są też eliminacje), Cup Tournament oraz P.K. Shootout, czyli konkurs rzutów karnych. Do wyboru jest prawie pięćdziesiąt reprezentacji narodowych (nie ma klubów; te pojawiły się dopiero w następnej edycji). Produkcja Segi nie posiada wprawdzie licencji, ale z drugiej strony daje możliwość wyedytowania fikcyjnych nazwisk piłkarzy.

 

Gra nie sili się na realizm. W stylu dawnej Segi jest mocno arcade’owa. Piłki raczej nie da się zbyt długo przytrzymywać, lepiej ją jak najszybciej podać koledze z zespołu lub oddać strzał na bramkę. I jeśli o strzały chodzi - zawodnicy bardzo często wykonują je w efekciarski sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy i my takich spróbowali, choć niektóre wymagają większych zdolności manualnych.

 

Oprócz tego możemy także zmieniać taktykę oraz formację (do wyboru są nawet takie wynalazki jak 2-3-5). Natomiast jeśli chodzi o rozmaite smaczki warto wspomnieć o przyśpiewkach różniących się w zależności od stadionu, statystykach oraz wyborze najlepszej jedenastki/najlepszego zawodnika na zakończenie danego turnieju.

 

Gra posiada multiplayer dla maksymalnie czterech graczy.

Wideo - Sega Worldwide Soccer 97

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper