Sega Rally Championship

Sega Rally Championship

8,3
42 oceny

Ocena wg platformy:

SAT 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.12.1995
Europa:
26.01.1996
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.12.1995
Europa:
26.01.1996

Sega Rally Championship - opis gry

Sega Rally Championship to zręcznościowa gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych. Za jej produkcję i wydanie odpowiadała Sega, tytuł ukazał się na Saturnie w 1995 roku wprowadzając do gatunku kilka znaczących, innowacyjnych rozwiązań.

W grze pojawiają się trzy prawdziwe samochody, choć Sega Rally nie posiada licencji World Rally Championship. Do wyboru jest tu Toyota Celica, Lancia Delta HF oraz Lancia Stratos HF. Dwa pierwsze auta dostępne są od początku, trzecie należy odblokować.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym trybem zabawy jest tu World Championship, w którym ścigamy się na trzech trasach umieszczonych na pustyni, w lesie i w górach. Pozycja na mecie danego wyścigu to zarazem pozycja na starcie w następnych zawodach. Nie możemy wygrać pierwszego wyścigu, więc regularnie musimy prezentować stabilną wysoką formę, by na końcu mistrzostw znaleźć się na pierwszym miejscu. Jeśli nam się uda, otrzymamy dostęp do czwartej trasy (Lakeside), która pojawi się następnie również w time attack (jazda na czas z duchem najlepszego przejazdu) i w multiplayerze (dla maksymalnie dwóch osób na splicie). Co warto dodać, podczas samej rozgrywki musimy nie tylko dbać o pozycję, ale także zmieścić się w wyznaczonym przez grę limicie czasowym. 

 

Sega Rally nie sili się na realizm, ale wprowadziła rozwiązanie, które stało się podstawą w innych grach traktujących o rajdach samochodowych - mianowicie różne nawierzchnie wpływające na przyczepność kierowanego przez nas pojazdu. Z tego powodu produkcja Segi uchodzi za jeden z kamieni milowych dla gatunku wyścigów.

 

Muzykę do konsolowej wersji Sega Rally (gra ukazała się wcześniej na automatach) napisał Naofumi Hataya, a wykonał ją Joe Satriani. Przy produkcji brał udział również Tetsuya Mizuguchi, późniejszy założyciel studia Q Entertainment, twórca takich tytułów jak Rez, Space Channel 5, Child of Eden czy Lumines.

Wideo - Sega Rally Championship

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper