Scrapland

Scrapland

7,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
XBOX 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MercurySteam
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.11.2004
Europa:
18.03.2005
Polska:
18.03.2005
Producent:
MercurySteam
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.11.2004
Europa:
18.03.2005
Polska:
18.03.2005

Scrapland - opis gry

Scrapland to gra action-adventure wyprodukowana przez hiszpańskie studio MercurySteam i wydana przez Enlight Software. Przy jego tworzeniu brał udział American McGee. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na Xboxie.

Tytułowy Scrapland to nazwa asteroidy zamieszkiwanej obecnie przez roboty. Główny bohater, robot D-Tritus Debris, dociera pewnego dnia do głównego miasta Scraplandu, czyli Chimery. Tam otrzymuje pracę w charakterze dziennikarza - fuchę, której nie chce się podjąć żaden robot. Z czasem zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy, a pozytywnie nastawiony D-Tritus poznaje Scrapland od zupełnie innej, nieciekawej strony.

Scrapland to gra action-adventure, w której nie brakuje akcji i rozwiązywania łamigłówek. Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, to na największą uwagę zasługuje patent pozwalający głównemu bohaterowi zmieniać formę i przemieniać się w inne rodzaje robotów. Roboty te mają unikalne zdolności, które rzutują na nasze perypetie, np. jedne lepiej walczą a inne mogą przecisnąć się do miejsc normalnie (tj. dla D-Tritusa) niedostępnych. Zmiana formy służy też jako kamuflaż, lecz warto mieć na względzie, że niektórzy przeciwnicy są w stanie nas ‘prześwietlić’ tak czy owak.

Gra daje nam trochę swobody jeśli chodzi o eksplorację Scraplandu, co pozwala nam decydować, jaki zadaniem (głównym bądź opcjonalnym) się zająć. Co więcej, D-Tritus może pilotować statek kosmiczny. Twórcy oddali do naszej dyspozycji łącznie dziewięć pojazdów, które przydają się w różnych sytuacjach: jedne lepiej służą do walki (te większe), inne przydają się do wyścigów (te mniejsze).

Główny wątek to nie wszystko co oferuje produkcja MercurySteam. Twórcy zaimplementowali też multiplayer (rywalizacja) dla dwóch osób.

Wideo - Scrapland

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper