Genma Onimusha

Genma Onimusha

7,7
28 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2002
Europa:
22.03.2002
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2002
Europa:
22.03.2002

Genma Onimusha - opis gry

Genma Onimusha to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Capcom na pierwszego Xboxa w 2002 roku. Tytuł był zmodyfikowaną wersją pierwszej części serii Onimusha, oferując poprawioną oprawę audiowizualną i trochę nowej zawartości.

Pod względem fabuły Genma Onimusha nie różni się od pierwowzoru. Akcja zaczyna się w 1560 roku, od bitwy pod Okehazamą, w której ścierają się armie Imagawy Yoshimoto i Nobunagi Ody. Główny bohater gry, Samonosuke, walczy po stronie tego pierwszego, ale jego przywódca umiera. Gra na dobre rozpoczyna się rok później, gdy protagonista otrzymuje list od swojej kuzynki, księżniczki Yuki, która zaniepokojona jest wydarzeniami mającymi miejsce w jej zamku. Powodem są zniknięcia jej służących. Yuki podejrzewa, że sprawcami uprowadzeń mogą być potwory, lecz przed przybyciem kuzyna ona sama ginie jednak bez wieści.

 

Gameplay przypomina nieco wcześniejsze części Resident Evil. W Genma Onimusha wcielamy się głównie w postać Samonosuke, który na swej drodze zmaga się z demonami. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, kamera jest statyczna. Tytuł łączy cechy gry akcji, ale dla urozmaicenia oferuje również rozmaite zagadki. Na początku do dyspozycji mamy tylko katane, ale z czasem nasze możliwości się rozrastają, m.in. o oręż posiadający zdolność odpalania ataków magicznych. Z pokonanych przeciwników ulatują tu dusze, co ma niebagatelne znaczenie. W oryginale mogliśmy spotkać się z trzema rodzajami dusz, w wersji na Xboxa dochodzi też czwarta. I tak czerwone dusze służą jako waluta, która umożliwia dokonywanie upgrade’ów broni, żółte regenerują zdrowie, niebieskie mane (służy do czarów) a nowe, czyli zielone pozwalają wejść w stan chwilowej nietykalności. W grze pojawia się także druga grywalna postać - Kaede, ninja, posiada ona własny zestaw umiejętności, ale nie potrafi wchłaniać dusz.

 

Wersja na Xboxa, oprócz rozwinięcia systemu z duszami, oferowała też inne dodatki. Była to lepsza oprawa audiowizualna, nowe stroje, nowe lokacje, boss i trzy rodzaje ataków dla każdej broni. Zmieniono również rozstawienie przeciwników. Teraz przede wszystkim jest ich więcej.

Wideo - Genma Onimusha

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper