Sands of Destruction

Sands of Destruction

8,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Imageepoch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.09.2008
Producent:
Imageepoch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.09.2008

Sands of Destruction - opis gry

Sands of Destruction (w Japonii znane pod tytułem World Destruction) to japońska gra RPG wyprodukowana przez Imageepoch i wydana przez Sege na NDS-a. Tytuł stanowił część większego projektu multimedialnego, który składał się jeszcze z serialu anime i mangi. W procesie tworzenia brali udział ludzie odpowiedzialni np. za Xenogears - był to Kunihiko Tanaka (projekt postaci), Masato Kato (scenariusz) oraz Yasunori Mitsuda (muzyka).

Produkcja Imageepoch toczy się w świecie w większości pokrytym przez pustynne piaski. Zamieszkują go dwie rasy - ludzie oraz humanoidalne bestie zwane Ferals, które tych pierwszych traktują jak niewolników. Głównym bohaterem Sands of Destruction jest Kyrie, na pozór zwyczajny chłopak pracujący w knajpie u swojego wujka. Protagonistą interesuje się tzw. World Destruction Committee, tajna organizacja próbująca obalić dotychczasowy porządek. Kyrie jest jej potrzebny ze względu na bycie dysponentem tajemniczej, potężnej siły, która objawia się podczas jednego incydentu z udziałem Ferals.

 

Sands of Destruction to dość tradycyjny jRPG - rozgrywka dzieli się na eksplorację i walkę. System jest turowy, a czynności, jakie możemy wykonać, podpięte są pod przyciski konsoli. Starcia korzystają z dwóch ekranów, zwłaszcza w momentach gdy ścieramy się z bossami o wielkich gabarytach.

 

System walki oferuje kilka unikalnych rozwiązań, np. podział standardowych ataków na dwa rodzaje - Rush, które są słabsze, ale umożliwiają wyprowadzenie dłuższego comba, albo Blow będące ich przeciwieństwem. Niektóre umiejętności umożliwiają także wybicie przeciwników w powietrze, albo sprowadzenie ich na ziemię (w przypadku tych latających). Wzorem chociażby Chrono Triggera pojawiają się nawet techniki odpalane przez więcej niż jedną postać. Innym godnym odnotowania mykiem są jeszcze tzw. quips, odzywki, które możemy podpiąć podopiecznym. Gwarantują one różne efekty - np. większą ilość doświadczenia zgarnianego po walce, większą wytrzymałość itd.

 

Sands of Destruction, pomimo sporych oczekiwań, nie odniosło sukcesu, a noty recenzentów były przeważnie niewiele powyżej przeciętnej. Pewną ciekawostką niech będzie fakt, że w pierwotnych planach gra była znacznie mroczniejsza, lecz nacisk wydawcy zmienił założenia twórców.

Wideo - Sands of Destruction

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper