Infinite Space

Infinite Space

7,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.06.2009
Europa:
26.03.2010
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.06.2009
Europa:
26.03.2010

Infinite Space - opis gry

Infinite Space to japońska gra RPG w klimatach science fiction wyprodukowana przez Platinum Games we współpracy ze studiem Nude Maker i wydana przez Segę na NDS-a. Tytuł inspirował się powieścią “Koniec dzieciństwa” autorstwa Arthura C. Clarke’a.

Fabuła Infinite Space podzielona jest na dwie części. Głównym bohaterem gry jest Yuri, które trenuje by zostać kapitanem statku kosmicznego. Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, kiedy możliwe są już dalekie podróże międzygwiezdne. Służą do tego tajemnicze obiekty zwane Void Gates, których pochodzenie jest jedną z tajemnic tego uniwersum. Protagonista podczas swojej przygody spróbuje poznać prawdę o nich, w czym przeszkadzać mu będą siły obcego, wrogo nastawionego imperium. Narracja jest nieliniowa, co oznacza, że podjęte przez nas decyzje rzutują na bieg historii.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Infinite Space odbiega znacząco od formuły gatunku. Tutaj bowiem nie kierujemy poczynaniami drużyny, ale zamiast tego budujemy własny statek kosmiczny i werbujemy członków załogi (podczas zmagań znajdziemy ponad setkę potencjalnych kandydatów). Opcje dotyczące modyfikacji statków są bardzo rozbudowane, pozwalając nam zmieniać uzbrojenie, silniki, osłony itd. Kasę na różne dostępne w grze dobra zarabiamy likwidując kosmicznych piratów. Na początku możemy kierować tylko jedną maszyną, ale z czasem ta liczba wzrasta do pięciu.

 

Statkiem operujemy za pomocą ekranu dotykowego, jednak dodać trzeba, że nie mamy nad nim bezpośredniej kontroli. Wybieramy miejsce, w które chcemy się udać i rozpoczynamy lot. Bitwy toczą się w czasie rzeczywistym i w ich trakcie główną rolę odgrywa wskaźnik, od którego poziomu zależy to, jakich ataków będziemy mogli używać. Poza kosmicznymi starciami jesteśmy też w stanie kierować poczynaniami bohaterów. System walki wygląda wtedy jeszcze inaczej, przywodząc na myśl zabawę w papier-nożyce-kamień.

 

Oprócz głównego wątku fabularnego gra posiada również tryb multiplayer dla dwóch osób. Gracze mogą w nim wystawiać do walki swoje własne statki.

Wideo - Infinite Space

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper