Samurai Warriors 2

Samurai Warriors 2

7,3
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
X360 7.0
PS2 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.02.2006
Europa:
22.09.2006
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.02.2006
Europa:
22.09.2006

Samurai Warriors 2 - opis gry

Samurai Warriors 2 to gra akcji typu hack’n’slash wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei na PlayStation 2, Xboxa 360 i PC. Tytuł ukazał się także na PlayStation 3 i PlayStation Vita jako część kolekcji, w której skład weszła jego zaktualizowana wersja i edycje Empires.

Samurai Warriors 2, tak jak poprzednia część, czerpie garściami z serii Dynasty Warriors, choć tutaj akcja toczy się w klimatach feudalnej Japonii. Założenia rozgrywki pozostały bez zmian - nadal kierujemy dowódcą, który niemalże w pojedynkę toczy boje z armią przeciwnika. Do wyboru mamy sporą liczbę postaci znanych z japońskiej historii - każda z nich dysponuje przy tym unikalnymi dla siebie umiejętnościami. Opcję stworzenia własnego avatara wyrugowano.

 

Grywalne postacie posiadają własne wątki fabularne. Każdy ze scenariuszy (poza dwoma wyjątkami) składa się z pięciu plansz plus bonusowych epizodów. Gra opisuje na swój sposób prawdziwe historyczne wydarzenia, jednak od czasu do czasu stara się również przedstawić alternatywne wersje dziejów. Oprócz trybu fabularnego, który stanowi tutaj główną atrakcję, SW2 oferuje również kilka innych atrakcji. Jedną z nich jest Survival Mode. Jak sama nazwa wskazuje, naszym głównym zadaniem jest w nim przeżycie. Po wyborze postaci możemy wybrać jedną z czterech misji, a następnie przenosimy się do zamku, w którym próbujemy realizować stawiane przez grę wytyczne do czasu aż powinie nam się noga.

 

Samurai Warriors 2 posiada także inne warianty rozgrywki. Jedną z nich jest wariacja sugoroku, popularnej japońskiej gry planszowej. Grać mogą cztery osoby, każda dysponująca swoją flagą podczas rozgrywki, a zadanie polega przede wszystkim na kolekcjonowaniu złota. Żeby je zarobić musimy zgarniać flagi oponentów. Z czasem za zarobioną kasę możemy kupować nowe terytoria albo rywalizować o nie z innymi. Tryb ten oferuje łącznie sześć trybów, z których każdy stawia przed nami inne zadanie: pokonania jak największej liczby przeciwników, zakoszenia złota, dotarcia do pewnego punktu przed resztą itd.

Wideo - Samurai Warriors 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper