Samurai Warriors 4: Empires

Samurai Warriors 4: Empires

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PS3 7.0
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.09.2015
Europa:
11.03.2016
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.09.2015
Europa:
11.03.2016

Samurai Warriors 4: Empires - opis gry

Samurai Warriors 4 Empires to gra akcji z elementami strategii wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation 4.

Cykl Samurai Warriors Empires opiera się na tych samych założeniach, co Dynasty Warriors Empires, choć inny jest setting - to już nie Epoka Trzech Walczących Królestw znana z chińskiej historii, ale epoka Sengoku i feudalna Japonia. Mamy tu do czynienia ze swoistym spin-offem głównych serii, który do wycinania wielkich rzesz przeciwników dokłada jeszcze elementy strategicznego planowania.

Zasadniczo do wyboru mamy dwa główne warianty rozgrywki: jest standardowa kampania oraz możliwość tworzenia własnych scenariuszy. W standardowej kampanii nasze zadanie sprowadza się do zjednoczenia Japonii, co jest zadaniem na długie (growe) lata. Zaczynać będziemy zawsze z dość niskiego pułapu i wraz z postępami będziemy piąć się po kolejnych szczeblach władzy. Nie obejdzie się bez podejmowania rzutujących na bieg historii decyzji, np. dotyczących tego, z jakim klanem wejść w sojusz (każdy z nich ma inny cel).

Czwarta odsłona Samurai Warriors Empires wprowadza kilka nowości do formuły. Wymienić można chociażby większą kontrolę nad dowodzonymi przez nas armiami. Możemy odblokowywać kolejne formacje, które w różny sposób wpływają na podkomendnych, albo przełączać się pomiędzy oficerami walczącymi po naszej stronie. Ponadto na uwagę zasługuje ‘dopakowanie’ oficerów, przeciwko którym się zmagamy. Teraz są to wojownicy z równymi nam umiejętnościami (zwłaszcza na wyższych stopniach trudności).

Poza walką musimy dbać m.in. o budżet i rozbudowywać armię. Poszczególne aspekty działalności można scedować na oficerów, ale należy mieć na względzie także relacje panujące między nimi. Nie wszyscy będą się bowiem dobrze dogadywać. Z czasem można werbować nowych oficerów.

Wideo - Samurai Warriors 4: Empires

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper