Saints Row 2

Saints Row 2

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 7.1
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Volition, Inc.
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
27 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
14.10.2008
Europa:
17.10.2008
Polska:
23.10.2008
Producent:
Volition, Inc.
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
27 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
14.10.2008
Europa:
17.10.2008
Polska:
23.10.2008

Saints Row 2 - opis gry

Saints Row 2 jest grą akcji osadzoną w otwartym świecie, stworzoną przez studio Volition, Inc. i wydaną przez firmę THQ w październiku 2008 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 i nieco później na PC. „Dwójka” jest bezpośrednim sequelem Saints Row wydanego w 2006 roku na drugą konsolę Microsoftu.

Akcja Saints Row 2 rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Stilwater, dokładnie pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Główny bohater (lub bohaterka) budzi się po latach śpiączki w więzieniu, z którego zaraz potem ucieka, by odbudować swój gang i odzyskać kontrolę nad miastem. Deweloper zaplanował liniową fabułę, zwracając szczególną uwagę na wolność wyboru w tworzeniu bohatera, poziom dowolności w realizowaniu głównych wątków i zadań pobocznych oraz generalne wrażenie swobody gracza. Gra charakteryzuje się bardzo luźną atmosferą, zupełnie inną niż na przykład ta, jaką w Grand Theft Auto IV zaproponował Rockstar.

Przebieg akcji w produkcji Volition śledzimy zza pleców bohatera/bohaterki. Rozgrywka jest bardzo urozmaicona, jako że Saints Row 2 jest połączeniem shootera, gry wyścigowej oraz różnych odmian zręcznościówek. Możemy kierować pojazdami lądowymi, wodnymi i powietrznymi, walczyć wręcz, strzelać, nawet zagrać w grę komputerową o zombie oraz wykonywać wiele innych czynności. Żadna z nich nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania, gdyż twórcy postanowili zrezygnować z realizmu na rzecz nieskomplikowanej rozrywki. Dzięki temu walki są proste, ze względu na odnawiające się życie, a wypadki samochodowe mniej śmiertelne, choć tylko dla protagonisty, ponieważ w przypadku przechodniów jest wręcz przeciwnie. Zadania główne polegają na kompletowaniu gangu i walkach z przeciwnikami, Saints Row 2 pełne jest też zadań pobocznych. Mapa miasta jest gęsto usiana sklepami, w których można kupować ubrania, samochody, broń czy jedzenie, oraz zadaniami, którymi można zając się w wybranym przez siebie momencie. Dodatkowo do dyspozycji mamy zdarzenia lub mini-gry uruchamiane przez poczynania gracza. Produkcja THQ pozwala również na zabawę z innymi graczami przez Sieć.

Saints Row 2 działa na silniku Havok, jednak twórcy nie przyłożyli się do wizualnej strony swojej produkcji. W oczy rzucają się liczne uproszczenia oraz miernej jakości tekstury. Zdecydowanie lepiej wypada ścieżka dźwiękowa, która podkreśla bardzo rozrywkowy charakter gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Saints Row 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper