RuneScape

RuneScape

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jagex
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
04.01.2001
Europa:
04.01.2001
Producent:
Jagex
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
04.01.2001
Europa:
04.01.2001

RuneScape - opis gry

RuneScape to sieciowa gra RPG wyprodukowana i wydana przez firmę Jagex. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC w 2001 roku, a później trafił także na urządzenia przenośne. Z biegiem czasu stał się on największą i najczęściej aktualizowaną grą MMORPG, trafiając do Księgi rekordów Guinnessa.

Rozgrywka - RuneScape

RuneSpace to gra MMORPG, której akcja rozgrywa się w świecie fantasy. Tutaj nie stawia przed nami jednego konkretnego celu. Gdy po krótkim tutorialu rozpoczniemy przygodę, sami decydujemy czym i kiedy się zająć. 

Nasza postać ma do dyspozycji pewną liczbę umiejętności. Ich dokładna liczba zależy od tego, czy gramy w wersję darmową gry, czy opłacamy abonament (w tym drugim przypadku jest ich więcej). Skille te pozwalają wchodzić w interakcje ze światem na wiele sposobów. Możemy dla przykładu wydobywać surowce, łowić ryby, rąbać drewno, gotować, łatwiej przemierzać świat, budować domu, kraść od niektórych NPC-ów, polować na zwierzęta, sadzić rośliny, uczestniczyć w rajdach na dungeony etc. Umiejętności te można też z czasem rozwijać.

Ważnym filarem rozgrywki RuneScape jest walka. Gdy chcemy kogoś zaatakować, wskazujemy na niego i klikamy. Walka trwa dopóki ktoś nie wyzionie ducha lub nie ucieknie. Do dyspozycji mamy różne typy oręża kojarzone z klasycznym fantasy oraz zaklęcia. Walczyć można w zwarciu, na większe odległości lub korzystając z magii. Boje toczyć można z jednej strony z potworami, co jest niekiedy wymagane by przejść questa, a z drugiej istnieje możliwość atakowania wielu NPC-ów zamieszkujących świat gry. Co więcej, twórcy udostępnili również funkcję PvP - gracze w niektórych sytuacjach mogą rywalizować między sobą, a nawet zakładać się o pieniądze i przedmioty.

Twórcy przygotowali różne rodzaje questów (ich stopień trudności mierzony jest gwiazdkami), w tym takie wymagające współpracy między graczami. Za przejście wszystkich zostajemy nagrodzeni osiągnięciem. Warto dodać, iż osoby, które opłacają abonament, mają dostęp do większej liczby zadań i większej mapy. 

Wideo - RuneScape

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper