Rogue Legacy 2

Rogue Legacy 2

7,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.5
XSX|S 9.0
NS -
PC 7.0
PS4 8.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cellar Door Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
28.04.2022
Europa:
28.04.2022
Producent:
Cellar Door Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
28.04.2022
Europa:
28.04.2022

Recenzja redakcji

Rogue Legacy 2
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Rogue Legacy 2 – recenzja gry. 500+ dla kolejnego potomka
XSX|S NS PC XONE

Rogue Legacy 2 - opis gry

Rogue Legacy 2 to dwuwymiarowa gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Cellar Door Games. Tytuł ukazał się na komputerach, gdzie początkowo dostępny był w programie Early Access, oraz konsolach Xbox One, Xbox Series, PS4, PS5 i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Rogue Legacy 2

Produkcja Cellar Door Games nie przytłacza fabułą, jednak w odróżnieniu od części pierwszej twórcy zbudowali znacznie bogatsze uniwersum. Rzecz rozgrywa się w zrujnowanym, niegdyś kwitnącym królestwie, a naszym zadaniem jest dowiedzieć się prawdy o jego upadku.

Rozgrywka Rogue Legacy 2 opiera się na podobnych założeniach co część pierwsza. Słowem, mamy tu do czynienia z dwuwymiarową grą action-RPG z elementami roguelike i konstrukcją świata przypominającą tzw. metroidvanie. Podobnie jak w innych roguelike’ach śmierć wiąże się z poważnymi konsekwencjami, jednak w odróżnieniu od innych podobnych tytułów tutaj nie zachowujemy naszej postaci – zamiast tego pałeczkę po niej przejmuje potomstwo. Po śmierci możemy wybrać jedno z trzech dzieci. Każde z nich reprezentuje inną klasę (z trzynastu dostępnych), co wpływa na ich umiejętności i wyposażenie, a także pewne cechy nie bez znaczenia dla potencjału bojowego. Po rodzicu pozostaje również złoto, które mogą wykorzystać następne pokolenia do dokonania permanentnych upgrade’ów.

Na przejście czeka tu łącznie kilka zróżnicowanych biomów (poszczególne lokacje są generowane proceduralnie), a zmagania w każdym z nich wieńczy starcie z bossem. Rogue Legacy 2, jak już wspomniano, posiada cechy metroidvanii, co oznacza, że różne nowe przedmioty zdobywane w trakcie eksploracji umożliwiają dostawanie się do miejsc wcześniej będących poza naszym zasięgiem. W świecie gry dostępne są ponadto opcjonalne questy.

Żywotność zabawy przedłuża tryb New Game+, który odblokować można po zrealizowaniu głównego celu. 

Wideo - Rogue Legacy 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper