Hades

Hades

Ocena wg platformy:

PS5 8.4
XSX|S 8.1
NS 8.5
PC 8.3
PS4 8.2
XONE 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Supergiant Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
17.09.2020
Europa:
17.09.2020
Producent:
Supergiant Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
17.09.2020
Europa:
17.09.2020

Recenzja redakcji

Hades – recenzja gry (PS5). Wymagająca przyjemność na kolejnych platformach
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
Hades – recenzja gry (PS5). Wymagająca przyjemność na kolejnych platformach
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Hades - opis gry

Hades to gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Supergiant Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych w 2018 roku (na starcie dostępny był w programie wczesnego dostępu), a później trafił też na Nintendo Switch.

W produkcji Supergiant Games wcielamy się w Zagreus, syna Hadesa, władcy podziemnego świata umarłych. Zagreus w końcu buntuje się przeciwko ojcu i postanawia dotrzeć na Olimp, podejmując się zadania wyjątkowo trudnego. W swych zmaganiach nie będzie jednak sam. Przemierzającemu najeżone niebezpieczeństwami podziemia młodemu bohaterowi pomogą bowiem m.in. bogowie Olimpu.

Pod względem rozgrywki Hades przypomina serię Diablo, choć lepszym porównaniem jest Pyre, jedna z poprzednich gier studia Supergiant Games. Słowem, mamy tu do czynienia z grą action-RPG z widokiem izometrycznym. Podczas zmagań szlachtujemy zastępy nieprzyjaciół, pokonując kolejne pomieszczenia Hadesu. Co warto zaznaczyć, lokacje nie są tu generowane proceduralnie. Zostały one zaprojektowane przez developera. Losowa jest natomiast kolejność ich występowania i to, z jakimi przeciwnikami przyjdzie nam się w nich zmierzyć. Zagreus generalnie dysponuje zwykłym atakiem, atakiem specjalnym oraz zaklęciem. Czasami po zabiciu wszystkich wrogów jest on też wynagradzany “darem” od bogów Olimpu, co wiąże się z otrzymaniem jakiegoś mniej lub bardziej przydatnego perka. Dary główny bohater traci, jeśli kopnie w kalendarz.

Po śmierci nasz podopieczny przenosi się do House of Hades, gdzie może porozmawiać z innymi postaciami, dowiadując się więcej o nich i o świecie gry. To nie wszystko, jeśli chodzi o lore. Dodatkowe informacje można też zdobyć pokonując nowe rodzaje potworów bądź używając wystarczająco długo jakiejś broni. 

Hades powstał na bazie modelu GaaS (gry jako usługa). Po premierze tytuł był wspierany kolejnymi dodatkami rozbudowującymi stopniowo i gameplay, i fabułę.

Wideo - Hades

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper