Rock of Ages

Rock of Ages

6,8
25 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 6.5
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ACE Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.08.2011
Europa:
31.08.2011
Polska:
31.08.2011
Producent:
ACE Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.08.2011
Europa:
31.08.2011
Polska:
31.08.2011

Rock of Ages - opis gry

Rock of Ages to gra strategiczna typu tower defense z elementami zręcznościowymi wyprodukowana przez chilijskie studio ACE Team i wydana przez Atlus. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Rock of Ages to gra typu tower defense, choć znacząco modyfikuje ona formułę tego gatunku. Gra posiada tryb fabularny, który na nowo opowiada mit o Syzyfie. Po pierwsze, jest on jednak przedstawiony z dużym przymrużeniem oka, a po drugie - trudno tu mówić o spójnej historii. To raczej zbiór cutscen dla śmiechu. W trakcie zmagań odwiedzimy pięć epok historycznych i zmierzymy się z wieloma znanymi postaciami, jak Sokrates czy Ludwik XIV.

Dalsza część tekstu pod wideo

Naszym celem podczas zabawy jest sforsowanie wrót miasta należącego do przeciwnika zanim on zrobi to u nas. Rozgrywka dzieli się na dwie części. Pierwsza to przygotowywanie zasieków mających chronić przed ofensywą nieprzyjaciół. Mogą to być np. różnego rodzaju budynki, dynamit czy zwierzęta. Przeszkody można jednak stawiać tylko w konkretnych miejscach zaznaczonych na zielono. I potrzebujemy do tego kasy zdobywanej w trakcie natarcia.

Jeśli natomiast o natarcia chodzi, to w ich trakcie przejmujemy kontrolę nad wielkim głazem demolującym lub omijającym, to co znajduje się na jego drodze. Możliwości głazu można dodatkowo zwiększyć rozmaitymi dopałkami, jeśli mamy odpowiednią ilość pieniędzy. W przypadku natomiast gdy zostanie on zniszczony, musimy chwilę odczekać aby móc go użyć ponownie.

Poza trybem fabularnym produkcja ACE Team oferuje też kilka trybów wieloosobowych. Jest to na przykład War, czyli zwyczajna rywalizacja (oparta na zasadach opisanych powyżej), oraz Skee Boulder, swego rodzaju wyścigi, w których głazy staczają się po torze demolując to, co się na nim znajduje, a na końcu muszą wylądować w jak najlepszym miejscu na specjalnej tarczy. Za jedno i drugie otrzymujemy pewne ilości punktów.

Wideo - Rock of Ages

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper