Deception IV: Another Princess

Deception IV: Another Princess

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.7
PS3 7.0
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Premiery
Świat:
26.03.2015
Europa:
14.07.2015
Producent:
Tecmo Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Premiery
Świat:
26.03.2015
Europa:
14.07.2015

Deception IV: Another Princess - opis gry

Deception IV: Another Princess to gra strategiczna, w której główne zadanie gracza polega na zastawianiu pułapek. Jest to rozszerzona wersja gry Deception IV: Blood Ties, za którą odpowiada studio Tecmo Koei. Tytuł zawitał na PS3, PSV i PS4.

Gracz kieruje to poczynaniami Laegrinny, córki samego diabła, który stworzył ją z kawałka swojej duszy. Trzy tysiące lat temu został on pokonany przez grupę wojowników nazywanych “Świętymi” i uwięziony za pomocą “świętych wersetów”. Po tym zdarzeniu wersety podzielono na dwanaście części i każdy z bohaterów otrzymał po jednym z nich. Zadaniem protagonistki jest je odbić, w czym pomogą jej cztery demoniczne istoty - sługi ojca.
 
Deception IV to połączenie gry logicznej i strategicznej. Naszym zadaniem jest eliminować natrętów zastawiając na nich pułapki. Innymi słowy, nie ma tu bezpośrednich pojedynków. Wśród pułapek są toczące się głazy, ognie, elektrowstrząsy, ściany nabite kolcami, zapadnie, skórki od bananów, lokomotywy i wiele innych cudacznych wynalazków pokroju... sedesów. Kreatywność ma znaczenie, bowiem przeciwnicy nie są ułomkami - potrafią biegać, skakać, skradać się, robić uniki albo czasami są po prostu zakuci w ciężką zbroję. Co ciekawe, sami także musimy zważać, by nie wpakować się w jakąś kabałę, bo pułapki mogą zranić też i naszą podopieczną.
 
Pułapki, a raczej efekt jaki dają, można podzielić na trzy typy: Brutality, Magnificence i Humiliation. Każda z nich oferuje innego rodzaju bonusy i, co warto dodać, podczas rozgrywki wskazanym jest, by brać pod uwagę charakterystykę otoczenia. Względem Deception IV: Blood Ties produkcja wprowadza nową bohaterkę - mroczną księżniczkę imieniem Valgyrie. Jest ona również córką diabła, ale straciła swoje moce w wyniku długiego snu. W nowym trybie Quest Mode, oferującym zupełnie nową historię napisaną przez Makoto Shibatę (producenta serii Fatal Frame), jest ona główną bohaterką. Do dyspozycji graczy czeka drzewko składające się z ponad 100 misji, a także nowe zdolności oraz pułapki, których łącznie jest już ponad 170. W trybie tym mamy okazję zmierzyć się z Laegrinną, bohaterką pierwowzoru, która jest przeciwnikiem Valgyrie.

Wideo - Deception IV: Another Princess

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper