Hoard

Hoard

6,1
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 5.6
PSP 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Big Sandwich Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.11.2010
Europa:
02.06.2011
Producent:
Big Sandwich Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.11.2010
Europa:
02.06.2011

Hoard - opis gry

Hoard to gra strategiczna z elementami strategii wyprodukowana i wydana przez niezależne Big Sandwich Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 3 i PlayStation Portable.

Rozgrywka - Hoard

Produkcja Big Sandwich Games stanowi oryginalne połączenie strategii z twin-stick shooterami. W grze przejmujemy kontrolę nad smokiem, który atakuje królestwem celem zgromadzenia jak największej ilości złota. Smok posiada zasadniczo dwie podstawowe umiejętności, zianie ogniem oraz latanie, ale do tego dochodzą dodatkowe właściwości związane z power-upami. Złoto zdobywamy na kilka sposobów, przeważnie atakując budynki, wozy (czasami na planszy dostępne są też skrzynie ze skarbami) i porywając księżniczki. Następnie ze zdobyczą należy natomiast wrócić do bazy. Sęk w tym, że smok jest w stanie przetransportować tylko określoną ilość kosztowności.

W świecie gry panuje pewien system ekonomiczny i z tym związany są wspomniane elementy strategii. Królestwo, które atakujemy, rozwija się różnie w zależności od naszych działań. Jeśli je za bardzo zniszczymy (np. spalimy uprawy), w efekcie następstwem tego będzie zubożenie ludności. Nasza pomyślność zależy więc od tego, jak i w co uderzamy.

Gra posiada też prosty system rozwoju. Jeśli uzbieramy wystarczającą ilość złota, zdolności smoka będzie można udoskonalić w jednej z czterech dziedzin: siła smoczego oddechu, wytrzymałość, szybkość i ‘pojemność’ na transport.

Dostępne są cztery warianty rozgrywki: Treasure (kolekcjonowanie złota), Princess Rush (kto pierwszy porwie piętnaście księżniczek, wygrywa), Hoard (swego rodzaju survival; próbujemy przeżyć jak najdłużej) oraz Co-op (wariacja Treasure z kilkoma smokami). Twórcy zaimplementowali ponadto multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Grać można w wariancie lokalnym i sieciowym.

Wideo - Hoard

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper