Zeno Clash II

Zeno Clash II

7,9
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 8.6
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ACE Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
12.06.2013
Europa:
12.06.2013
Producent:
ACE Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
12.06.2013
Europa:
12.06.2013

Zeno Clash II - opis gry

Zeno Clash II to gra akcji z elementami RPG wyprodukowana przez pochodzące z Chile studio ACE Team. Jej wydawcą był Atlus. Tytuł ukazał się na PlayStation 3 i Xboxa 360 w 2013 roku.

Gra przenosi nas do unikalnego, zamieszkanego przez rozmaite dziwadła świata Zenozik, w którym przejmujemy kontrolę nad Ghatem i Rimat. Oboje mają różne cele. Ghat chce się pozbyć niejakiego Golema, nowego władcy krainy, natomiast Rimat poszukuje rodziny

Akcję w Zeno Clash II obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gracz walczy tutaj głównie przy pomocy gołych rąk. Może wyprowadzać cios prawą, lewą, albo przytrzymać odpowiedni przycisk by walnąć mocniej. Są też uppercuty, rzuty, combosy (wszystkie przeprogramowane) i kontry zapewniające doznania, jakbyśmy sami uczestniczyli w bitce.

Podczas pojedynków niemałe znaczenie ma dobry refleks przydający się przy unikaniu wrogich razów albo przy wspomnianych kontrach. “Dwójka” jest ponadto grą wyraźnie większą i właściwie pod każdym względem bardziej rozbudowaną od pierwowzoru, toteż, dla przykładu, wielokrotnie musimy stawiać czoło wielu przeciwnikom jednocześnie. Jak jednak zaznaczono w recenzjach, było to bardzo problematyczne ze względu na szalejącą kamerę i wymagało raczej posiadania broni (gnatów lub czegoś innego), ew. towarzyszy sterowanych przez A.I., którzy mogliby odgrywać rolę mięsa armatniego.

Zeno Clash II oprócz mordobicia oferuje także większy niż poprzednio świat gry, w którym możemy czasami zboczyć z fabularnej drogi i zająć się subquestami. Z tym wiązał się jednak inny mankament - level design (w przeciwieństwie do spełniających swe zadanie korytarzowych miejscówek z “jedynki”) pozostawiał sporo do życzenia i sprawiał, że eksploracja nie należała do najprzyjemniejszych czynności pod słońcem.

Generalnie Zeno Clash II zbierało przeciętne noty, ale z drugiej strony zdołało też zdobyć grupkę fanów, których uwiodła nietuzinkowość Zenozik.

Wideo - Zeno Clash II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper