Rock Band Blitz

Rock Band Blitz

6,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.0
X360 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Harmonix Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Premiery
Świat:
28.08.2012
Europa:
28.08.2012
Producent:
Harmonix Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Premiery
Świat:
28.08.2012
Europa:
28.08.2012

Rock Band Blitz - opis gry

Rock Band Blitz jest grą rytmiczną wyprodukowaną przez studio Harmonix i wydaną przez firmę MTV Games sierpniu 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Blitz jest spin-offen seriiRock Band, różniącym się zarówno mechaniką rozgrywki, jak i repertuarem utworów.

Jedną z największych zalet Rock Band Blitz jest brak wymogu posiadania jakichkolwiek plastikowych instrumentów. Aby cieszyć się produkcją Harmonx wystarczy nam zwykly kontroler. Wykorzystujemy go następująco: podczas trwania utworu przed naszymi oczami przewija się cztery lub pięć ścieżek (w zależności od obecności keyboardu). Zadaniem gracza jest przełączanie się między nimi i wystukiwanie właściwego rytmu na przyciskach pada (sterowanie można ustawić według własnych upodobań). To jedna z najbardziej znaczących różnic w porównaniu z poprzednimi częściami serii Rock Band -  rozgrywka skupia się bardziej na takcie niż melodii.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Tak samo ważne jak naciskanie przycisków w odpowiednim momencie jest właściwe używanie tzw. power-upów. Dzielą się one na usprawnienia ścieżek, nut oraz trybu Overdrive. Opcja ta wnosi do gry odrobinę szaleństwa, a nade wszystko zwiększa cenny mnożnik punktów. Ich ilość przekłada się potem na walutę w grze, za którą kupimy power-upy do kolejnych utworów. Pomimo że w grze nie brakuje przebojów jak choćby These Days grupy Foo Fighters, I’m Still Standing Eltona Johna lub, bardziej na czasie, Pumped Up Kicks Foster The People, to ciężko oprzeć się wrażeniu, że znane z wcześniejszych odsłon Harmonix stać na wiele więcej. Wszystkich kawałków jest dwadzieścia pięć, co powinno zadowolić nawet wymagających graczy, zwłaszcza że po zakupieniu Blitz wszystkie te utwory powędrują automatycznie do naszego zbioru w Rock Band 3 (o ile tą grę posiadamy).

 

W Rock Band Blitz deweloper nie zdecydował się na implementację współzawodnictwa na jednej konsoli lub w usłudze sieciowej Sony/Microsoftu. Jedyną funkcją sieciową, z jakiej korzysta produkcja Harmonix, jest internetowa tablica rekordów, dzięki której gracze mogą porównywać swoje wyniki.

Wideo - Rock Band Blitz

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper