Rock Band 2

Rock Band 2

7,1
40 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.3
X360 7.3
Wii 6.5
PS2 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.09.2008
Europa:
19.10.2008
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.09.2008
Europa:
19.10.2008

Rock Band 2 - opis gry

Rock Band 2 jest grą muzyczną wyprodukowaną przez studio Harmonix i wydaną przez firmy Electronic Arts i MTV Games na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii i PlayStation 2.

W zestawie Rock Band 2, podobnie jak w „jedynce”, znajduje się sama gra, instrukcja podłączenia sprzętu oraz instrumenty - perkusja, mikrofon oraz tylko jedna gitara, wyglądem nawiązująca do słynnego Fendera Stratocastera. Drugą gitarę można dokupić osobno. Pod względem rozgrywki Rock Band różni się nieco od poprzedniego tytułu dewelopera - Guitar Hero. Wirtualny gryf gitary jest trochę inny, inaczej też wyglądają ikonki, ale sama zasada gry i jej przebieg jest identyczny - należy chwytać progi, naciskając odpowiednie klawisze w pięciu kolorach, a jednocześnie poruszać pstryczkiem. Granie na gitarze basowej jest identyczne, choć ma ona zupełnie inną linię melodyczną, dopełniającą tę z gitary prowadzącej. Jeśli chodzi o mikrofon, to mechanika pozostaje w zasadzie taka sama jak w grach czy też Karaoke Revolution. Mikrofon nie rozpoznaje samych wyśpiewywanych słów, ale modulowany ton i wysokość głosu.

W Rock Band 2 można się bawić samotnie, rozwijając kariery poszczególnych muzyków i odblokowując po kolei wszystkie utwory jako gitarzysta, perkusista bądź wokalista, jednak solą produkcji Haromonix jest zabawa wieloosobowa. We dwójkę, trójkę lub czwórkę gra się zupełnie inaczej - na ekranie pojawiają się cztery różne wyświetlacze, po jednym dla każdej osoby i trzeba zagrać razem cały utwór. Do dyspozycji gracza oddano w sumie trzy instrumenty: gitarę, bas i perkusję. Ta ostatnia przypomina w Rock Band grę na gitarze - nuty przesuwają się w dół ekranu i należy je „łapać”, uderzając w jeden z czterech plastikowych bębnów drewnianymi pałkami, lub też naciskając stopą pedał. Druga odsłona doczekała się szeregu drobnych usprawnień: Rock Band 2 wspiera nowe gitary, dodano opcję treningową Drum Trainer, jak również dwa nowe tryby - Battle of the Bands oraz World Tour (online).

Ścieżka dźwiękowa w Rock Band liczyła sześćdziesiąt utworów, tymczasem w „dwójce” możemy odegrać aż osiemdziesiąt cztery kawałki, z czego dwadzieścia można pobrać za darmo z Sieci.

Wideo - Rock Band 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper